Trwa ładowanie...

PGA 2015, czyli Poznań znów stanie się stolicą gier komputerowych

Nawet 70 tysięcy zwiedzających spodziewają się organizatorzy rozpoczynających się w piątek Targów Gier, Rozrywki i Multimediów Poznań Game Arena.

Share
PGA 2015, czyli Poznań znów stanie się stolicą gier komputerowych
Źródło: MTP.pl
dbxlnxc

PGA to impreza, której fanom gier komputerowych nie trzeba bliżej przedstawiać. Dla nich to prawdziwe święto, w czasie którego mają okazję zobaczyć i zagrać w najnowsze tytuły, zmierzyć się w turniejach z graczami z całej Polski i przede wszystkim dobrze się bawić.

Przed rokiem targi zwiedziło 60 tysięcy osób, tym razem organizatorzy liczą, że gości będzie nawet 10 tysięcy więcej, na których atrakcje będą czekać w aż 8 pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Targi rozpoczynają się w piątek, 16 października od tzw. VIP Day. Dla szerokiej publiczności bramy będą otwarte w sobotę i niedzielę w godzinach od 9 do 20 (sobota) i od 9 do 18 (niedziela).

W tym roku swoje stanowiska będzie miało na targach w sumie aż 120 wystawców, którzy przygotują dla graczy w sumie aż 700 stanowisk do gry, gdzie będzie można wypróbować najnowsze tytuły i sprzęt komputerowy. Swoich sił będzie można też spróbować w już znanych i uznanych grach, a wielu wystawców zaprasza na swoje stanowiska do udziału w miniturniejach z nagrodami.

dbxlnxc

Jako szczególna gratka zapowiada się sobotni turniej o nazwie „Continental Rumble”, w którym w popularnej grze „World of Tanks” zmierzą się najlepsze drużyny z całej Europy. Kto myśli, że to będzie tylko zabawa, grubo się myli. Pula nagród w tym turnieju wynosi aż 100 tys. dolarów!

Z kolei, kto od najnowszych gier, woli „stare, ale jare” potyczki w „Pac-mana” czy „Super Mario Bros”, znajdzie coś dla siebie w strefie Retro Games.

Ale PGA to nie tylko granie. W piątek rozpocznie się konferencja „Game Industry Conference” poświęcona nowinkom technologicznym, programowaniu, tworzeniu grafiki oraz wszelkim innym zagadnieniom związanym z procesem tworzenia gier komputerowych. W sumie zaplanowano ponad 100 wykładów prelegentów z całej Europy.

Z pewnością wiele osób na targi przyciągnie już tradycyjny konkurs Cosplay, czyli rywalizacja na najlepsze przebranie za postać ze świata gier, komiksów, filmów, czy książek. Finał konkursu odbędzie się w niedzielę, 18 października o godzinie 12 na Scenie Głównej Twitch w Pawilonie 6A. W jego trakcie uczestnicy odegrają scenki najlepiej oddające charakter postaci, w którą się wcielają, a występy oceniane będą przez komisję konkursową oraz publiczność.

dbxlnxc

Nowością tegorocznej edycji Poznań Game Arena będzie spotkanie z popularnymi YouTuberami „Stars4Fans”. Ambasadorami imprezy zostali Blowek, IsAmUxPompa, Rojo i Stuu.

Bilety jednodniowe na sobotę lub niedzielę kosztują 20 zł. Dla rodzin (minimum trzy osoby, w tym jedno dziecko poniżej 13 lat) przygotowano bilety w cenie 12 zł od osoby.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dbxlnxc

Podziel się opinią

Share
dbxlnxc
dbxlnxc
Więcej tematów