Trwa ładowanie...
d472tem

PGA 2015, czyli Poznań znów stanie się stolicą gier komputerowych

Nawet 70 tysięcy zwiedzających spodziewają się organizatorzy rozpoczynających się w piątek Targów Gier, Rozrywki i Multimediów Poznań Game Arena.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PGA 2015, czyli Poznań znów stanie się stolicą gier komputerowych
(MTP.pl)
d472tem

PGA to impreza, której fanom gier komputerowych nie trzeba bliżej przedstawiać. Dla nich to prawdziwe święto, w czasie którego mają okazję zobaczyć i zagrać w najnowsze tytuły, zmierzyć się w turniejach z graczami z całej Polski i przede wszystkim dobrze się bawić.

Przed rokiem targi zwiedziło 60 tysięcy osób, tym razem organizatorzy liczą, że gości będzie nawet 10 tysięcy więcej, na których atrakcje będą czekać w aż 8 pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Targi rozpoczynają się w piątek, 16 października od tzw. VIP Day. Dla szerokiej publiczności bramy będą otwarte w sobotę i niedzielę w godzinach od 9 do 20 (sobota) i od 9 do 18 (niedziela).

W tym roku swoje stanowiska będzie miało na targach w sumie aż 120 wystawców, którzy przygotują dla graczy w sumie aż 700 stanowisk do gry, gdzie będzie można wypróbować najnowsze tytuły i sprzęt komputerowy. Swoich sił będzie można też spróbować w już znanych i uznanych grach, a wielu wystawców zaprasza na swoje stanowiska do udziału w miniturniejach z nagrodami.

d472tem

Jako szczególna gratka zapowiada się sobotni turniej o nazwie „Continental Rumble”, w którym w popularnej grze „World of Tanks” zmierzą się najlepsze drużyny z całej Europy. Kto myśli, że to będzie tylko zabawa, grubo się myli. Pula nagród w tym turnieju wynosi aż 100 tys. dolarów!

Z kolei, kto od najnowszych gier, woli „stare, ale jare” potyczki w „Pac-mana” czy „Super Mario Bros”, znajdzie coś dla siebie w strefie Retro Games.

Ale PGA to nie tylko granie. W piątek rozpocznie się konferencja „Game Industry Conference” poświęcona nowinkom technologicznym, programowaniu, tworzeniu grafiki oraz wszelkim innym zagadnieniom związanym z procesem tworzenia gier komputerowych. W sumie zaplanowano ponad 100 wykładów prelegentów z całej Europy.

Z pewnością wiele osób na targi przyciągnie już tradycyjny konkurs Cosplay, czyli rywalizacja na najlepsze przebranie za postać ze świata gier, komiksów, filmów, czy książek. Finał konkursu odbędzie się w niedzielę, 18 października o godzinie 12 na Scenie Głównej Twitch w Pawilonie 6A. W jego trakcie uczestnicy odegrają scenki najlepiej oddające charakter postaci, w którą się wcielają, a występy oceniane będą przez komisję konkursową oraz publiczność.

d472tem

Nowością tegorocznej edycji Poznań Game Arena będzie spotkanie z popularnymi YouTuberami „Stars4Fans”. Ambasadorami imprezy zostali Blowek, IsAmUxPompa, Rojo i Stuu.

Bilety jednodniowe na sobotę lub niedzielę kosztują 20 zł. Dla rodzin (minimum trzy osoby, w tym jedno dziecko poniżej 13 lat) przygotowano bilety w cenie 12 zł od osoby.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d472tem

Podziel się opinią

Share
d472tem
d472tem
Więcej tematów