Trwa ładowanie...

Petro Poroszenko rozmawiał z Władimirem Putinem o zawieszeniu broni w Donbasie

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko przeprowadził rozmowę telefoniczną z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na temat zawieszenia broni w Donbasie - podała administracja szefa państwa ukraińskiego.
Share
Petro Poroszenko
Petro PoroszenkoŹródło: AFP, Fot: VOLODYMYR SHUVAYEV
d4cgzc0

"W trakcie rozmowy strony skoordynowały działania na rzecz kontynuacji rozejmu. Szefowie państw podkreślili wagę efektywnego monitoringu porozumienia przez misję OBWE" - głosi komunikat urzędu prezydenckiego w Kijowie.

Własny komunikat wydał na ten temat Kreml. "Podczas rozmowy kontynuowano omawianie kroków, zmierzających do pokojowego uregulowania sytuacji na południowym wschodzie Ukrainy" - czytamy w oświadczeniu strony rosyjskiej.

Agencja Interfax, która cytuje komunikat Kremla, przypomina, że poprzednia rozmowa Poroszenki z Putinem odbyła się w sobotę.

d4cgzc0

Porozumienie o wstrzymaniu ognia na wschodniej Ukrainie, gdzie do prorosyjskich rebeliantów dołączyły pod koniec sierpnia regularne oddziały wojsk Federacji Rosyjskiej, zawarto w piątek w stolicy Białorusi, Mińsku. Nastąpiło to na spotkaniu grupy kontaktowej Ukraina-Rosja-OBWE w sprawie uregulowania konfliktu w obwodzie donieckim i ługańskim.

Zawieszenie broni obowiązuje na wschodzie Ukrainy od piątku od godz. 17.00 czasu polskiego. Według strony ukraińskiej nie jest ono w pełni przestrzegane przez separatystów.

d4cgzc0

Podziel się opinią

Share
d4cgzc0
d4cgzc0
Więcej tematów