Trwa ładowanie...
08-09-2014 20:20

Petro Poroszenko rozmawiał z Władimirem Putinem o zawieszeniu broni w Donbasie

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko przeprowadził rozmowę telefoniczną z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na temat zawieszenia broni w Donbasie - podała administracja szefa państwa ukraińskiego.

Petro Poroszenko rozmawiał z Władimirem Putinem o zawieszeniu broni w DonbasieŹródło: AFP, fot: VOLODYMYR SHUVAYEV
d3wjs3s
d3wjs3s

"W trakcie rozmowy strony skoordynowały działania na rzecz kontynuacji rozejmu. Szefowie państw podkreślili wagę efektywnego monitoringu porozumienia przez misję OBWE" - głosi komunikat urzędu prezydenckiego w Kijowie.

Własny komunikat wydał na ten temat Kreml. "Podczas rozmowy kontynuowano omawianie kroków, zmierzających do pokojowego uregulowania sytuacji na południowym wschodzie Ukrainy" - czytamy w oświadczeniu strony rosyjskiej.

Agencja Interfax, która cytuje komunikat Kremla, przypomina, że poprzednia rozmowa Poroszenki z Putinem odbyła się w sobotę.

Porozumienie o wstrzymaniu ognia na wschodniej Ukrainie, gdzie do prorosyjskich rebeliantów dołączyły pod koniec sierpnia regularne oddziały wojsk Federacji Rosyjskiej, zawarto w piątek w stolicy Białorusi, Mińsku. Nastąpiło to na spotkaniu grupy kontaktowej Ukraina-Rosja-OBWE w sprawie uregulowania konfliktu w obwodzie donieckim i ługańskim.

Zawieszenie broni obowiązuje na wschodzie Ukrainy od piątku od godz. 17.00 czasu polskiego. Według strony ukraińskiej nie jest ono w pełni przestrzegane przez separatystów.

d3wjs3s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wjs3s
Więcej tematów