Trwa ładowanie...
d3yka9r
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Petro Poroszenko: mamy pierwszą dobę realnego zawieszenia broni

W ciągu ostatnich 24 godzin po raz pierwszy od miesięcy nie zginął i nie został ranny żaden ukraiński żołnierz. Wreszcie pierwsza doba, gdy zawieszenie broni jest realne - oświadczył prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Petro Poroszenko: mamy pierwszą dobę realnego zawieszenia broni
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d3yka9r

- Mam pozytywne informacje. Dzisiaj mija pierwsza od siedmiu miesięcy doba, podczas której mamy na Ukrainie prawdziwe zawieszenie broni - mówił Poroszenko. - Nie możecie sobie wyobrazić, jak to dla mnie ważne . Po raz pierwszy nie dostaję wiadomości, że w nocy zginął lub został ranny ukraiński żołnierz - zaznaczył.

Zawieszenie broni na wschodzie Ukrainy między siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami obowiązuje od wtorku rano.

W kolejnych dniach rozejm był jednak poważnie naruszany. W czwartek armia ukraińska poinformowała, że w ciągu doby trzech żołnierzy zostało zabitych, a ośmiu rannych. Od tego czasu jednak - jak wskazał Poroszenko - nie było ani zabitych, ani rannych. - Jednak wszystko nadal jest tak kruche - zastrzegł ukraiński prezydent.

W środę przedstawiciel Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, Andrij Łysenko powiedział, że spadła liczba "prowokacyjnych ostrzałów" ze strony separatystów. Zapewnił, że siły rządowe wypełniają swoje zobowiązania "wzorcowo" i że nadal będą przestrzegały zawieszenia broni.

d3yka9r

Podziel się opinią

Share

d3yka9r

d3yka9r
Więcej tematów