Trwa ładowanie...
d4gesbl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Petro Poroszenko chce najostrzejszych sankcji, jeśli Rosja wesprze referendum

Uznawany za faworyta wyborów prezydenckich na Ukrainie Petro Poroszenko wezwał UE i USA do uzgodnienia trzeciej, najostrzejszej fazy sankcji przeciwko Rosji, jeśli Kreml będzie wspierał niedzielne referendum separatystów na wschodzie Ukrainy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Petro Poroszenko
Petro Poroszenko (AFP, Fot: VOLODYMYR SHUVAYEV)
d4gesbl

- Jeśli Rosja poprze to referendum, konieczne będą całkowicie uzgodnione działania w sprawie trzeciej fazy sankcji, dobrze skoordynowane przez Stany Zjednoczone i Unię Europejską - powiedział Poroszenko dziennikarzom w Berlinie przed spotkaniem z kanclerz Angelą Merkel.

Ewentualna trzecia faza sankcji zachodnich ma uderzyć w poszczególne sektory rosyjskiej gospodarki.

Separatyści we wschodnich regionach Ukrainy zamierzają przeprowadzić w niedzielę referendum w sprawie secesji, podobne do marcowego plebiscytu na Krymie, który poprzedził aneksję półwyspu przez Rosję.

d4gesbl

Przed planowanymi na 25 maja wyborami prezydenckimi rośnie poparcie dla Poroszenki, biznesmena i byłego szefa MSZ. Spada natomiast popularność jego rywalki, byłej premier Julii Tymoszenko.

Poparcie dla innych kandydatów na najwyższe stanowisko w państwie nie przekracza 5 proc.

d4gesbl

Podziel się opinią

Share

d4gesbl

d4gesbl
Więcej tematów