Trwa ładowanie...
d1snkbk

Peru: rocznica śmierci polskich misjonarzy

Dziesięć lat temu członkowie terrorystycznego ugrupowania "Świetlisty Szlak" zamordowali w peruwiańskich Andach dwóch polskich misjonarzy Franciszkanów.
Share
d1snkbk

33-letni Zbigniew Strzałkowski i 31-letni Michał Tomaszek zginęli w sierpniu 1991 r. w położonej 400 km na północ od Limy miejscowości Pariacoto, gdzie głosili pokój i ewangelię.

"Ludowy Sąd Świetlistego Szlaku" skazał ich na karę śmierci. Wyrok wykonano natychmiast w pobliżu kościoła, gdzie pracowali.

W rocznicę śmierci w miejscowym kościele odbyła się uroczysta msza w intencji zamordowanych. Nabożeństwo celebrował przewodniczący konferencji Episkopatu Peru, biskup Luis Bambaren oraz ks. Sławomir Dowlasiewicz, którego Jan Paweł II mianował niedawno biskupem pomocniczym w Santa Cruz de la Sierra (Boliwia).

W rocznicowych uroczystościach uczestniczyli również: W. Tomaszewski - ambasador RP w Limie, zastępca prowincjała franciszkanów konwentualnych z Krakowa, polscy misjonarze pracujący w Peru i Boliwii, pielgrzymi z Polski i rodziny zamordowanych. (pat)

Przegląd Mediów Światowych MSZ

d1snkbk

Podziel się opinią

Share
d1snkbk
d1snkbk
Więcej tematów