Trwa ładowanie...
dojuwk0
dojuwk0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pentagon: 100 Amerykanów walczy w Syrii; 10 w szeregach Państwa Islamskiego.

Około 10 Amerykanów walczy w szeregach dżihadystów z Państwa Islamskiego, którzy kontrolują znaczne obszary Iraku i Syrii - poinformował Pentagon. - Szacujemy, że ok. 100 amerykańskich obywateli walczy obecnie w Syrii, ale nie wiemy dokładnie, do jakich oni grup należą - oświadczył rzecznik Pentagonu Steven Warren.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dojuwk0

Nie był w stanie sprecyzować, czy znajdują się oni na terenie Syrii, czy Iraku; Państwo Islamskie jest aktywne w obu tych krajach.

Pod koniec sierpnia Waszyngton potwierdził śmierć Amerykanina, który zginął w Syrii w czasie walk po stronie dżihadystów, biorących udział w rebelii przeciwko prezydentowi Baszarowi el-Asadowi. Poinformowano, że trwa dochodzenie w sprawie drugiego obywatela USA, który mógł podzielić ten los.

Stany Zjednoczone wyrażały w ostatnim czasie niepokój w związku z zagrożeniem stwarzanym przez dżihadystów wywodzących się z krajów zachodnich, zwłaszcza gdy zdecydują się oni na powrót. Prezydent Barack Obama ma pod koniec września przewodniczyć specjalnemu posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ, które będzie poświęcone zagrożeniom stwarzanym przez dżihadystów z zagranicy w Syrii i Iraku.

Sunniccy ekstremiści ogłosili pod koniec czerwca utworzenie na kontrolowanych przez siebie terytoriach północnego Iraku i Syrii kalifatu o nazwie Państwo Islamskie. Dokonują tam czystek etnicznych, głównie na ludności niemuzułmańskiej. Siły irackie i kurdyjskie wspierane przez Amerykanów próbują zapobiec masakrom.

dojuwk0

Podziel się opinią

Share

dojuwk0

dojuwk0
Więcej tematów