Trwa ładowanie...

Pedofilia w Kościele. Zawiadomienie do prokuratury ws. dwóch biskupów

Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie dotyczące popełnienia przestępstwa przez biskupów bydgoskiego i gdańskiego. Dotyczy m.in. arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Sprawa dotyczy niepowiadomienia organów ws. przypadków pedofilii wobec nieletnich.
Share
Pedofilia w Kościele. Prokuratura analizuje dokumenty ws. biskupów bydgoskiego i gdańskiego
Pedofilia w Kościele. Prokuratura analizuje dokumenty ws. biskupów bydgoskiego i gdańskiegoŹródło: East News, Fot: WOJCIECH STROZYK
d1hus92

Zastępca Państwowej Komisji ds. pedofilii wysłała pisma do Prokuratury Krajowej ws. podejrzenia popełnienia przestępstwa, które miałoby polegać na niezawiadomieniu właściwego organu ws. pedofilii. Sprawa została przekazana do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

Pedofilia w Kościele. Prokuratura analizuje dokumenty ws. biskupów bydgoskiego i gdańskiego

Zawiadomienie dotyczy biskupów bydgoskiego i gdańskiego, m.in. byłego metropolity gdańskiego - arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Obecnie prokuratorzy zapoznają się z pismami pod kątem procesowym. Po analizie dokumenty trafią do odpowiednich jednostek.

d1hus92

Przeczytaj: Abp Sławoj Leszek Głódź może stracić prestiżowe wyróżnienie

Komisja ds. pedofilii zwróciła się też do biskupów z prośbą o informacje i akta ws. procesów karno-administracyjnych w diecezjach, archidiecezjach i Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego. Celem jest ocena skali nadużyć seksualnych wobec dzieci w Polsce. Wysłano 42 pisma.

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź ukarany przez Watykan

W poniedziałek Watykan podjął decyzję ws. zaniedbań abp. Głódzia dotyczących nadużyć seksualnych niektórych duchownych. Arcybiskupa senior gdański został ukarany nakazem zamieszkania poza archidiecezją i zakazem uczestniczenia w celebracjach religijnych i spotkaniach świeckich na terenie archidiecezji. Ma też wpłacić "odpowiednią sumę" na rzecz Fundacji św. Józefa.

d1hus92

Abp. Leszek Głódź ukarany. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel komentuje

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1hus92

Podziel się opinią

Share
d1hus92
d1hus92
Więcej tematów