Trwa ładowanie...
d4bn7su

Pedofilia w Kościele. Sondaż: Polacy o działaniach rządu

Drugi film dokumentalny braci Sekielskich o pedofilii w Kościele - "Zabawa w chowanego", na nowo rozbudził dyskusję o tym problemie. Z najnowszego sondażu wynika, że Polacy bardzo negatywnie oceniają działania rządu w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pedofilia w Kościele. Sondaż: Polacy o działaniach rządu
Pedofilia w Kościele. Sondaż: Polacy o działaniach rządu (Agencja FORUM)
d4bn7su

Aż 71,4 proc. ankietowanych - jak wynika z sondażu IBRiS dla portalu onet.pl - negatywnie ocenia działania podejmowane przez rząd ws. pedofilii w Kościele. 47,2 proc. uważa, że reakcje rządu w tej sprawie są "zupełnie niewystarczające", a 24,2 proc., że są "niewystarczające".

Tylko 11,1 proc. badanych pozytywnie ocenia postępowanie rządzących w tej sprawie. Za "zupełnie wystarczające" uważa je 1,7 proc. ankietowanych, za "wystarczające" - 9,4 proc.

17,5 proc. ankietowanych odpowiedziało "nie wiem/trudno powiedzieć".

d4bn7su

"Zabawa w chowanego" - drugi film braci Sekielskich

Najnowszy dokument braci Sekielskich powstał rok po premierze "Tylko nie mów nikomunikomu". Od jego premiery minęły dwa dni, a obejrzało go już ponad 4,2 miliona osób.

Tomasz i Marek Sekielscy prześledzili historię dwóch molestowanych braci, obojętność duchownych i roztaczający się nad Kościołem nieformalny parasol ochronny. - Teraz tylko ktoś, kto chce być ślepy i głuchy, pozostanie ślepy i głuchy - mówił w rozmowie z Wirtualną Polską Tomasz Sekielski.

Tomasz Sekielski pytany przez naszego reportera o to, co go najbardziej szokowało w rozmowach z bohaterami, odpowiedział: "Szokiem jest, kiedy słyszy się wspomnienia dorosłego mężczyzny, który opowiada, jak wtedy milczał, bo się bał, że ojciec straci pracę". - To była biedna rodzina, w której jedno z dzieci było umierające. Ci bracia znaleźli się pod ogromną presją - powiedział WP Tomasz Sekielski.

Żródło: onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d4bn7su

Podziel się opinią

Share

d4bn7su

d4bn7su
Więcej tematów