Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
wigilia
23-12-2006 (16:14)

Pawlak: jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy

Około 2,5 tysiąca działaczy i samorządowców PSL z całego kraju spotkało się w Warszawie na uroczystej wigilii. Ludowcy zainaugurowali również nową kadencję samorządową. Prezes PSL Waldemar Pawlak powiedział do zgromadzonych, że "jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy". W czasie wigilii ludowców wystąpił zespół Golec uOrkiestra.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pawlak: jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy
(PAP)
WP

Witam kwiat ruchu ludowego. Dziś na tej sali bije serce PSL. Witam tych, co zachowali wiarę, nadzieję, zaradność i życzliwość. Witam zwycięzców. Śmiało dzisiaj możemy powiedzieć, że "jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy". Od morza do Tatr nie zabrakło aktywnych, ambitnych samorządowców z PSL. Zadziwiliśmy wszystkich, nawet samych siebie - powiedział w czasie uroczystości prezes PSL Waldemar Pawlak.

Szef Ludowców życzył zebranym osiągnięć na "drodze dobrego, szlachetnego działania". Każdy z was w gminie, w powiecie, w województwie znajdzie właściwe ścieżki, aby sprawiać, że ludziom w naszym kraju żyje się lepiej - przekonywał Pawlak.

Wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski podkreślił, że przed działaczami PSL jest "do wykonania wielka praca, zarówno w samorządzie, jak i w parlamencie". Zwrócił uwagę na niewłaściwą, jego zdaniem, politykę zagraniczną rządu i prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w tym na złe relacje z Niemcami, Rosją, Ukrainą i Białorusią.

WP

Kalinowski ocenił także, że w Polsce władza chce kontrolować wszystkie dziedziny życia: gospodarkę, samorząd i życie społeczne. Jak mówił, najbardziej karygodnym przykładem tego jest nadanie prawa weta wojewodom w sprawie inwestycji samorządów ze środków UE. W jego ocenie, w Polsce mamy też do czynienia z "iście inkwizytatorskimi działaniami, chęcią ciągłego odwetu i osądzania politycznego".

Stanisław Laskowski, 93-letni przedwojenny poseł PSL, przyjaciel byłego premiera rządu polskiego na uchodźstwie (1943-44) Stanisława Mikołajczyka podkreślił, że dziś "dla ruchu ludowego znów nadchodzi historyczny okres". Wołam do was, stańcie do apelu... o Polskę, o wieś nowoczesną, wykształconą, bogatą, zjednoczoną - apelował Laskowski.

W czasie spotkania, samorządowcy PSL odśpiewali "Rotę", zaśpiewali kolędę "Wśród nocnej ciszy" i podzielili się opłatkiem. Ks. Grzegorz Kozicki wygłosił ewangelię wg. Św. Łukasza o narodzinach Jezusa Chrystusa i przekazał uczestnikom wigilii najlepsze życzenia świąteczne w imieniu prymasa Polski ks. kardynała Józefa Glempa i nowego metropolity warszawskiego abp. Stanisława Wielgusa.

Polub WP Wiadomości
WP
WP