Trwa ładowanie...
d342kvo
d342kvo
x-news/TVN 24

Paweł Poncyliusz ws. kopalń: potrzebna jest odważna decyzja polityczna

Trwają poszukiwania jednego z górników po poniedziałkowym wypadku w kopalni węgla w Mysłowicach. Jak wskazują Tomasz Tomczykiewicz z PO i Paweł Poncyliusz, obecny i były sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, problem bezpieczeństwa w kopalniach wiąże się ściśle ze sposobem zarządzania nimi oraz ich rentownością. Poncyliusz podkreśla, że zamykanie nierentownych kopalń wymaga odważnej decyzji politycznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d342kvo

Przypomnijjmy, że Mirosław Koziura z Wyższego Urzędu Górniczego poinformował we wtorek o otrzymaniu anonimu, iż w piątek w ścianie, gdzie doszło do katastrofy, już było zapalenie metanu. Wyższy urząd górniczy nie wykluczył, że powodem mogły być roboty spawalnicze. Koziura poinformował też, że w najbliższym czasie WUG powoła komisję do zbadania tego zdarzenia, w której skład wejdą eksperci i przedstawiciele związków zawodowych.

Również "Dziennik Zachodni" twierdzi, że w kopalni Mysłowice-Wesoła paliło się od piątku. Na swojej stronie internetowej publikuje wypowiedź emerytowanego pracownika tej kopalni, który miał powiedzieć: - Tam się paliło od piątku. Wiem od kolegów, że oni już w sobotę mieli zatamować ścianę. Ktoś nie dopilnował, myślę że Wyższy Urząd Górniczy i Państwowa Inspekcja Pracy dojdą do tego.

Do wybuchu w kopalni Mysłowice-Wesoła doszło w poniedziałek wieczorem na głębokości ponad 660 metrów. W rejonie wybuchu pracowało 37 górników.

d342kvo

Podziel się opinią

Share

d342kvo

d342kvo
Więcej tematów