ycipk-4hd8z8

Paweł Kukiz zareagował na protest lekarzy. "Ubolewam nad tego rodzaju decyzją"

Paweł Kukiz w mocnych słowach odniósł się do protestu lekarzy w Małopolsce, którzy odeszli od łóżek pacjentów. Bardzo krytycznie ocenił też ministra Konstantego Radziwiłła. - Sam pomysł wystawienia pana Radziwiłła na stanowisko ministra już jest dla mnie pomysłem marnym - skomentował.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz, lider ruchu Kukiz'15 ma radę dla Andrzeja Dudy
Paweł Kukiz, lider ruchu Kukiz'15 ma radę dla Andrzeja Dudy (PAP, Fot: Arek Markowicz)
ycipk-4hd8z8

- Mimo całej sympatii i trzymania kciuków za lekarzy i za nowe podejście do zdrowia, do pacjenta przez rząd, ubolewam nad tego rodzaju decyzją, bo mimo wszystko miejsce lekarza jest przy łóżku pacjenta - mówił Paweł Kukiz w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w "Jeden na jeden” w TVN24.

Zdaniem Kukiza "to się może skończyć ale tak dla protestujących, jak i dla pacjentów".

Paweł Kukiz skomentował w ten sposób "dzień bez lekarza". W ramach akcji protestacyjnej, ogłoszonej przez małopolskie OZZL, lekarze, oprócz tych dyżurujących, mieli w środę nie przyjść do pracy. Mimo tego jednak większość placówek pracowała, pacjenci byli przyjmowani jak na co dzień.

ycipk-4hd8z8

"Dzień bez lekarza" to kolejna odsłona protestu medyków, którzy domagają się zwiększenia nakładów na służbę zdrowia do 6,8 proc. PKB. Lekarze rezydenci prowadzą protest głodowy od 2 października.

Lider ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz powiedział, że na miejscu prezydenta, w związku z protestem lekarzy rezydentów i sytuacją w służbie zdrowia, zwołałby wszystkie opcje polityczne i środowiska medyczne, by napisały nową ustawę - o pacjencie.

Zobacz także: Tak pracują polscy lekarze. Podają sobie kroplówki, żeby wytrzymać dyżur

ycipk-4hd8z8

Kukiz powiedział, że ma dobre, uczciwe relacje z prezydentem Andrzejem Dudą. - Myślę, że panu prezydentowi, jak i mnie, zależy przede wszystkim na losie Rzeczpospolitej - ocenił.

Powiedział, że nie będzie radził prezydentowi, co ma zrobić w sprawie protestu i służby zdrowia. Pytany, co zrobiłby na miejscu prezydenta powiedział, że "zwołałby wszystkie opcje polityczne i wszystkie środowiska medyczne na intencję wspólnego napisania ustawy o pacjencie".

- Po napisaniu tej ustawy zobowiązałbym wszystkie siły polityczne, by podpisały umowę, że bez względu na wynik wyborów, ta ustawa będzie wprowadzona w życie - powiedział Kukiz. - Ustawa o zdrowiu musi być rozłożona w czasie - to minimum kilkanaście lat - przekonywał.

Rekonstrukcja rządu? "Czuję rękę Bielana"

ycipk-4hd8z8

Lider Kukiz'15 stwierdził, że nie chciałby rozmawiać o rekonstrukcji rządu, bo jego zdaniem jest "ewidentnie rozdmuchany PR-owo". - Może się mylę, ale czuję rękę wybitnego PR-owca pana Bielana po to, by przykryć takie sprawy jak protest lekarzy i konieczność zreformowania służby zdrowia - powiedział w TVN24.

Kukiz pytany podczas rozmowy, w kontekście zapowiedzianych zmian w rządzie, kto powinien być premierem, odparł "Jarosław Kaczyński z całą pewnością".

- Uważam, że odpowiedzialność za rząd powinien przejąć pierwszy sekretarz, prezes partii - powiedział. Dopytywany, czy nazywa prezesa PiS pierwszym sekretarzem odparł, że wszystkich szefów partii - Grzegorza Schetynę czy Ryszarda Petru również nazywa pierwszymi sekretarzami.

Pytany, czy on jest również pierwszym sekretarzem, odpowiedział, że nie. - Ja jestem działaczem obywatelskim, a nie pierwszym sekretarzem, u mnie jest dyskusja, w klubie, a nie rozkaz pierwszego sekretarza - mówił.

ycipk-4hd8z8

- Apeluję o taką zmianę, byśmy skończyli z takim ustrojem, w którym szefowie partii są pierwszymi sekretarzami i trzymają w łapach całe państwo - dodał.

Źródło: WP/TVN24/PAP

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4hd8z8

ycipk-4hd8z8
ycipk-4hd8z8