Trwa ładowanie...
d2efj1s

Paweł Kukiz w #dziesienazywo: konstytucja jest ohydna; Piekarska: Herbert jej nie czytał

Ohydna - tak Paweł Kukiz określił konstytucję, którą pokazała w studiu WP Katarzyna Piekarska ze Zjednoczonej Lewicy. Lider Kukiz'15 po raz kolejny zacytował Zbigniewa Herberta, dla którego konstytucja była "haniebna". Piekarska uważa, że słynny poeta albo jej nie czytał, albo się na niej nie znał. Te same zarzuty zgłosiła pod adresem Kukiza.

Share
d2efj1s

- "Z punktu widzenia prawnego i merytorycznego jest to wypracowanie wręcz haniebne, roi się w nim od mętnych sformułowań. System o fasadzie kapitalistycznej, którego istotę stanowi gardząca społeczeństwem oligarchia, zajmująca wszystkie stanowiska państwowe" - tak napisał Zbigniew Herbert w 1997 r., a rok później zmarł - stwierdził Paweł Kukiz w pojedynku wyborczym #dziejsienazywo.

- Myślę, że Herbert był wszechstronny, ale tej książeczki (konstytucji - przyp. red.) pewnie nie przeczytał. Prawa zawarte w niej bronią wszystkich obywateli, również pana. Warto powołać komisję konstytucyjną, która może zacząć dyskusję - racjonalnie, na pewno nie doraźnie - o ewentualnych zmianach w ustawie zasadniczej - powiedziała Piekarska. W tej kwestii Kukiz zgodził się z kandydatką Zjednoczonej Lewicy, choć przewiduje, że do dyskusji mogłoby dojść dopiero po przedterminowych wyborach.

d2efj1s

Podziel się opinią

Share
d2efj1s
d2efj1s
Więcej tematów