Trwa ładowanie...
07-12-2015 11:40

Paweł Kukiz tworzy Stowarzyszenie na rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15

Paweł Kukiz tworzy Stowarzyszenie na rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15. Na bazie Stowarzyszenia mają być budowane struktury regionalne od poziomu gmin do poziomu centralnego - poinformował Kukiz. Do tej pory pod nazwą "Kukiz'15" działał jedynie komitet wyborczy wyborców powołany przez piosenkarza na wybory parlamentarne w 2015 oraz powstały na jego bazie klub poselski.

Share
Paweł Kukiz tworzy Stowarzyszenie na rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15Źródło: WP, fot: Konrad Żelazowski
d1k44up

Jak powiedział Kukiz, wszystkie dokumenty potrzebne do zarejestrowania Stowarzyszenia są już gotowe. Polityk wyraził nadzieję, że Stowarzyszenie powstanie w ciągu najbliższych dni. - Stowarzyszenie da podwaliny naszym strukturom ogólnopolskim oraz przyczyni się do stworzenia nowej konstytucji - stwierdził Kukiz, który cały czas podkreśla niechęć do instytucji partii politycznych.

Na swoim profilu na Facebooku polityk zaapelował o aktywny udział w powstającym Stowarzyszeniu do "wszystkich zainteresowanych udziałem w budowaniu Polski dla obywateli, Polski, w której polityk będzie pracownikiem, a nie panem obywatela".

Przyjaciele,powstaje nowe Stowarzyszenie, które da podwaliny naszym strukturom ogólnopolskim oraz przyczyni się do...

d1k44up

Kukiz przypomniał, że jego ugrupowanie nie jest partią polityczną. "Nie bierzemy (w przeciwieństwie do PO, PiS, SLD, KORWiN, Razem i ZSL) kilkudziesięciomilionowych dotacji partyjnych zabieranych pod przymusem z kieszeni podatników. Możemy liczyć tylko na siebie." - napisał na Facebooku.

O co walczy Kukiz?

Stowarzyszenie - zgodnie z opublikowanym w Internecie statutem - ma działać na rzecz: zapewnienia nadrzędności referendum nad władzą publiczną, wprowadzenia w wyborach do Sejmu jednomandatowych okręgów wyborczych, zapewnienia obywatelskiego nadzoru nad działaniem sądów oraz wprowadzenia bezpośredniego wyboru Prokuratora Generalnego oraz sędziów szczebla podstawowego.

Celem stowarzyszenia jest przywrócenie obywatelom kontroli nad państwem, ich losem oraz zapewnienie bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego.

d1k44up

Inne cele działania Stowarzyszenia, to m.in.: popieranie inicjatyw społecznych zmierzających do budowy społeczeństwa obywatelskiego, opierającego się na zasadach patriotyzmu, pracowitości i sprawiedliwości, propagowanie idei przedsiębiorczości, wolności gospodarczej, swobód obywatelskich, tworzenie i wspieranie inicjatyw społecznych dążących do budowy społeczeństwa obywatelskiego, propagowanie idei społeczeństwa obywatelskiego, samorządności, postaw obywatelskich oraz aktywności obywateli w życiu politycznym i gospodarczym kraju.

Stowarzyszenie może brać udział w kampaniach wyborczych obejmujących wybory: prezydenckie, parlamentarne, samorządowe, do PE. Decyzję o wzięciu udziału przez Stowarzyszenie w kampaniach wyborczych podejmuje Zarząd Krajowy.

Naczelnymi władzami Stowarzyszenia są: Krajowe Zgromadzenie Delegatów, Zarząd Krajowy, Komisja Rewizyjna i Sąd Dyscyplinarny. Kadencja Naczelnych Władz Stowarzyszenia trwa pięć lat. Powołanie Naczelnych Władz Stowarzyszenia odbywa się w głosowaniu jawnym.

Do tej pory pod nazwą "Kukiz’15" działał komitet wyborczy wyborców powołany przez Pawła Kukiza na wybory parlamentarne w 2015 oraz klub poselski w Sejmie VIII kadencji, który powstał po sukcesie Kukiza w wyborach prezydenckich, w których zajął trzecie miejsce, zdobywając ok. 21 proc. głosów. Komitet w wyborach parlamentarnych także zajął trzecią pozycję, uzyskując niespełna 9 proc. głosów i wprowadzając swoich przedstawicieli do Sejmu.

d1k44up

Zobacz również:
Kukiz: TK broni postbolszewickiej konstytucji

d1k44up
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k44up
d1k44up
Więcej tematów