Trwa ładowanie...
d34anl5

Paweł Kukiz tłumaczy wykup mieszkania za 25 tys. złotych

"To nie była transakcja życia. To się należało jak psu buda" - napisał Paweł Kukiz na Facebooku, komentując doniesienia o wykupie przez niego mieszkania w Warszawie za 25 tys. złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz tłumaczy wykup mieszkania za 25 tys. złotych
(WP)
d34anl5

Jak napisał "Super Express", Kukiz w 2010 roku nabył na własność 37-metrowe mieszkanie na warszawskim Mokotowie za niewielką kwotę.

Przeczytaj więcej na ten temat

Lider Kukiz'15 wyjaśnia, że w sprawie nie drugiego dna. W swoim wpisie tłumaczy, że jego rodzina przez 65 lat płaciła czynsz za ten lokal, a od 1982 roku on też był tam zameldowany.

d34anl5

"Całe studia, okres pracy z AYA RL, początki małżeństwa mieszkałem non stop w Warszawie. Potem - ze względu na pracę- stała się moim drugim domem. Kiedy pojawiła się możliwość wykupu za 10% wartości - wykupiłem. Dziś mieszka tam moja średnia Córka" - napisał Kukiz.

Tłumaczy także, że stan mieszkania pozostawiał wiele do życzenia, a "przebrnięcie przez administrację było horrorem". Zwraca też uwagę, że budynek, w którym mieszkanie się znajdowało, był w dramatycznym stanie.

"W końcu w 2010 roku stałem się właścicielem. 37 m2- dwa pokoje. Przechodnie. Kiedy czytam, że "według przepisów o takie mieszkanie mogły się ubiegać osoby, których nie było stać na zakup lokum na wolnym rynku" to śmiać mi się chce :-) Bzdury. Nie było takich przepisów. Jeśli już, to były przepisy, ze aby kupić za 10% wartości trzeba było być najemca tego lokalu przez minimum 10 lat. I te warunki spełniałem. Jeśli osoba "z ulicy" chciałaby takie mieszkanie komunalne kupić to musiałaby zapłacić cenę rynkową bo nie spełniała warunku 10 letniego bycia najemcą.
Tyle w temacie" - napisał Paweł Kukiz.

I dodał na koniec: "A autorowi tego artykułu służę pomocą w dotarciu do wszystkich dokumentów dotyczących tego podłego czynu wykupu mieszkania z cieknącym dachem, zajmowanego od 4 pokoleń".

d34anl5

Kukiz publikuje także dokumenty, dotyczące mieszkania:

 (fot. Facebook/Paweł Kukiz)
((fot. Facebook/Paweł Kukiz))
 (fot. Facebook/Paweł Kukiz)
((fot. Facebook/Paweł Kukiz))
 (fot. Facebook/Paweł Kukiz)
((fot. Facebook/Paweł Kukiz))

Przeczytaj także:* Paweł Kukiz: wniosek PO o wotum nieufności - dalszy ciąg potyczek partyjnych oligarchii*

d34anl5

Wniosek o wotum nieufności dla rządu. Co zrobi Kukiz?

Zapowiadany przez PO wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec rządu , to dalszy ciąg gier wojennych i potyczek partyjnych oligarchii - ocenił lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Dodał, że gdyby dziś odbyło się głosowanie w tej sprawie, wstrzymałby się od głosu.

- Nie chcę się opowiadać po żadnej ze stron tego konfliktu, bo to jest konflikt żenujący - stwierdził lider Kukiz'15.

Jak dodał, jeśli pojawiłby się wniosek o odwołanie szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego, to prawdopodobnie zagłosowałby za jego odwołaniem.

d34anl5

Podziel się opinią

Share
d34anl5
d34anl5
Więcej tematów