Trwa ładowanie...
09-02-2015 12:03

Paweł Kukiz potwierdził start w wyborach prezydenckich

Na konferencji prasowej we Wrocławiu Paweł Kukiz potwierdził start w wyborach prezydenckich. - Serce mi bije strasznie mocno. Emocje są wielkie. To nie jest zabawa, pomysł rockandrollowca. To poważna decyzja i zwieńczenie walki o przywrócenie państwa państwa obywatelom - powiedział.

Share
df91th1

Kukiz oznajmił, że "sztuką jest stanąć przeciwko systemowi". - Staję jednak ze świadomością, że nie idę sam - dodał.

Zdaniem Kukiza, "Polska istnieje tylko teoretycznie". - Jednak nie zginie póki my żyjemy - zadeklarował.

Teraz Kukiz musi zebrać 100 tys. wymaganych podpisów pod swoją kandydaturą. - Jeśli tak się nie stanie, to nie będę czuł żadnego dyskomfortu - powiedział. Po czym dodał: - Nie będę kopał się z koniem.

df91th1

Kandydat na prezydenta oświadczył, że może dziś liczyć na poparcie Solidarności 80 oraz prawdopodobnie NSZZ "Solidarność". - Mam też poparcie około 40 stowarzyszeń, ale liczę również na wiele innych podmiotów. Nie wiem, ilu nas pójdzie tą drogą, to indywidualna decyzja. To zależy od tego, czy dojrzeliśmy do odwagi do zjednoczenia podobnego jak w roku 1980 - mówił.

"Partiokracja"

Wczoraj na antenie Radia Wrocław Kukiz mówił, że "walczy, by odebrać państwo partyjnym klanom i przekazać je obywatelom". Podkreślił, że jest jedynym kandydatem, który potrafi zjednoczyć środowiska polityczne i społeczne od lewa do prawa.

Swoją kandydaturę określił jako "ponad światopoglądową" i "antysystemową", a obecny układ określił mianem politycznej "partiokracji", która blokuje wszelkie demokratyczne inicjatywy i działania.

Wokalista i radny

Paweł Kukiz to wokalista, autor tekstów i piosenek, a także aktor. W latach 1984–2013 był liderem zespołu Piersi.

df91th1

W 2009 r. podpisał apel o odwołanie wicemarszałka sejmu Stefana Niesiołowskiego za słowa, że "zbrodnia katyńska nie jest ludobójstwem”. W 2010 i 2011 był członkiem komitetu poparcia dla Marsza Niepodległości, organizowanego 11 listopada. Wystąpił z niego w 2012 roku.

W listopadzie 2014 z ramienia komitetu Bezpartyjni Samorządowcy został wybrany na radnego sejmiku województwa dolnośląskiego. Startował z ostatniego miejsca na liście; zdobył 14 403 głosy. Propaguje ideę jednomandatowych okręgów wyborczych.

Znamy datę wyborów

W wyborach - poza Kukizem - mają wystartować m.in.: urzędujący prezydent Bronisław Komorowski, Andrzej Duda (PiS), Adam Jarubas (PSL), Magdalena Ogórek (SLD), Janusz Palikot (Twój Ruch), Janusz Korwin-Mikke (KORWiN), Anna Grodzka (Partia Zielonych i lewica społeczna), Marian Kowalski (Ruch Narodowy)
, Jacek Wilk (KNP)
, Waldemar Deska (Partia Libertariańska).

Wybory odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie zdobędzie ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

df91th1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df91th1
Więcej tematów