Trwa ładowanie...
d2l7i2x
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Paweł Kukiz o wotum zaufania: głosowaliśmy przeciw, bo Szydło nie mówiła o zmianach ustrojowych

Ruchu Kukiz'15 zagłosował przeciwko udzieleniu wotum zaufania rządowi Beaty Szydło. - Głosowaliśmy przeciwko (udzieleniu wotum zaufania), ponieważ nie były poruszone w expose podstawowe dla nas kwestie: zmian ustrojowych, systemowych, nie było mowy o konieczności zmian ordynacji wyborczej - powiedział Kukiz na konferencji prasowej w Sejmie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz
Paweł Kukiz (WP, Fot: Łukasz Szełemej)
d2l7i2x

Kukiz zadeklarował jednocześnie, że jego klub będzie blisko współpracował z Prawem i Sprawiedliwością m.in. w kwestiach: bezpieczeństwa, czy reformy obronności.

Sejm udzielił w środę wieczorem wotum zaufania rządowi Szydło. Rząd poparło 236 posłów, w tym wszyscy z PiS. Przeciw było 202 posłów z PO, klubu Kukiz'15 i Nowoczesnej. Wstrzymało się 18 posłów, głównie z PSL. W klubie Kukiz'15 przeciw udzieleniu wotum zaufania było 40 posłów; jeden poseł - Kornel Morawiecki wstrzymał od głosu, a Rafał Wójcikowski nie głosował.

Kukiz podkreślił, że premier Szydło nie mówiła w expose również o "konieczności upodmiotowienia obywatela, poprzez zmniejszenie, albo wręcz zniesienie progu frekwencyjnego przy referendum ogólnokrajowym".

d2l7i2x

- Nie było też mowy o konieczności gruntownej reformy sądownictwa i prokuratury - dodał Kukiz.

Kukiz wyraził ubolewanie, że premier Szydło w swoim expose nie mówiła o sprawach, które podnosił później w debacie sejmowej prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Być może wtedy nasze głosowanie wyglądałoby troszkę inaczej - zaznaczył.

Kaczyński w środowej debacie nad expose oświadczył, że potrzebny jest przegląd konstytucji, a być może nowa konstytucja; opowiedział się za zmianami w ordynacji wyborczej oraz w mediach. W jego ocenie program gospodarczy rządu musi być "osłonięty tarczą antykorupcyjną".

d2l7i2x

Podziel się opinią

Share

d2l7i2x

d2l7i2x
Więcej tematów