Trwa ładowanie...
dqh2hju
dqh2hju

Paweł Kukiz: diety poselskie to przykład na nierówne traktowanie obywateli

Politycy Kukiz’15 złożyli w Sejmie projekt ustawy opodatkowującej diety poselskie. Na jej podstawie posłowie straciliby około 450 zł miesięcznie. W #dziejesienazywo Paweł Kukiz przekonywał, że obecny system wynagrodzeń posłów to przykład na nierówne traktowanie obywateli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dqh2hju

Każdy poseł oprócz uposażenia w wysokości ok. 7 tys. zł na rękę, dostaje też co miesiąc ok. 2, 5 tys. zł diety, od której nie płaci podatku. Dieta powinna być zwrotem kosztów – podróży, zakwaterowania czy wyżywienia.

- Przeloty, przejazdy, noclegi poseł na opłacone. Wygląda na to, że poseł ma ok. 400 zł [dziennie - przyp. red.] na jedzenie. To jest po prostu ściema - mówił lider Kukiz'15. Na uwagę, że część posłów nie pobiera pensji, zostając przy samej diecie, muzyk zgodził się, że powinni być oni traktowani inaczej i jest to kwestia do uregulowania.

Kukiz'15 opowiada się też przeciwko gabinetom politycznym. - Kto wie, czy nie osiągniemy sukcesu. Doszły mnie słuchy, że PiS rozważa ich usunięcie na poziomie samorządów. To byłoby już bardzo duże osiągnięcie - przyznał.

dqh2hju

Podziel się opinią

Share
dqh2hju
dqh2hju