Trwa ładowanie...

Paweł Kowal: będziemy zastanawiać się z Jarosławem Gowinem, co można zrobić razem

PJN deklaruje chęć współpracy z Jarosławem Gowinem, który ogłosił, że odchodzi z PO. Będziemy zastanawiać się, co można teraz razem zrobić; może to nie powinna być partia, może powinniśmy pomyśleć o jakimś ruchu - powiedział szef partii Paweł Kowal.

Share
Paweł Kowal: będziemy zastanawiać się z Jarosławem Gowinem, co można zrobić razem
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d4flvyb

Prezes PJN podkreślił jednak, że o współpracy przesądzić powinna inicjatywa Gowina. - Pierwszy ruch niech należy do Jarosława Gowina, ja niczego tu nie chciałbym uprzedzać, nie chciałbym mu jakkolwiek utrudniać tej pracy - powiedział Kowal w TVN24.

d4flvyb

Podkreślił, że dzisiaj w polskiej polityce potrzebna jest oferta oparta m.in. o program wolnorynkowy. - Dzisiaj po pierwsze trzeba ludziom dać nadzieję, po drugie zrobić dobry wolnorynkowy program, po trzecie zbudować takie poparcie, żeby przeskoczyć te progi wyborcze i pokazać, że możemy wchodzić do sejmu. To jest absolutnie możliwe - zaznaczył Kowal.

Dodał, że odejście Gowina z PO to szansa na "nową propozycję" m.in. dla młodzieży i rodzin.

Zdaniem prezesa PJN odejście Gowina z Platformy Obywatelskiej "to nowa jakość w polskiej polityce". - Ja myślę, mam absolutne przekonanie, że Gowin poza Platformą to jeszcze jedna szansa na nowe otwarcie w polskiej polityce i chciałbym bardzo, byśmy tej szansy wszyscy ludzie zdrowego rozsądku, którzy chcą normalnego zarządzania krajem, byśmy tej szansy nie zmarnowali - powiedział Kowal.

Prezes PJN zaznaczył, że oczekiwał na decyzję Gowina ws. jego obecności w Platformie. - Czekałem na jego ruch, tzn. czekałem aż się zdecyduje na jakieś posunięcie, które będzie jasno pokazywało, czy wiąże jeszcze nadzieje z Platformą, czy nie - powiedział Kowal.

Gowin poinformował w poniedziałek, że odszedł z Platformy Obywatelskiej. Wśród powodów wymienił politykę rządu dotyczącą m.in. OFE. Jak ocenił, zmiany w OFE zapowiedziane przez rząd, to "nic innego, jak znacjonalizowanie prywatnych oszczędności".

d4flvyb

Podziel się opinią

Share
d4flvyb
d4flvyb
Więcej tematów