Trwa ładowanie...

Patryk Jaki: wybudujemy 50 nowych żłobków i przedszkoli. Jest odpowiedź Rafał Trzaskowskiego

- Jeżeli zostanę prezydentem w pierwszym tygodniu podpiszę program gwarantujący budowę 50 nowych żłobków i przedszkoli - zapowiedział kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki. Jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski już to skomentował.

Patryk Jaki: wybudujemy 50 nowych żłobków i przedszkoli. Jest odpowiedź Rafał TrzaskowskiegoŹródło: East News, fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
doptohp
doptohp

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy zaprezentował w poniedziałek swoje pierwsze zobowiązanie programowe. Ma nim być budowa żłobków i przedszkoli w Warszawie.

- Ostatni budżet Warszawy to prawie 16,5 mld złotych. To jest nie do pomyślenia, aby przyjąć, że Warszawy nie stać na zapewnienie realizacji podstawowych potrzeb mieszkańców stolicy - stwierdził Patryk Jaki.

- Czy jeśli Trzaskowski zostanie prezydentem, to dostęp do żłobków i przedszkoli będą mieli wszyscy mieszkańcy Warszawy, czy też osoby, które mieszkają w Warszawie, ale się tu nie urodziły, będą ten dostęp miały ograniczony? Trzaskowski musi na to pytanie odpowiedzieć - pytał kandydat Zjednoczonej Prawicy.

Na odpowiedź Rafała Trzaskowskiego nie trzeba było długo czekać. "Mogę tylko przypomnieć, że program bezpłatnych żłobków dla wszystkich dzieci, których rodzice płacą podatki w Warszawie, ogłosiłem już 12 lutego. Czyli ponad 2 miesiące temu. Podobnie jak budowę dwóch nowych żłobków publicznych na każdą dzielnicę. Konkrety" - napisał na swoim profilu na Twitterze.

- Proponuję Trzaskowskiemu debatę w pierwszy dzień kampanii wyborczej. Ma to być debata poświęcona wszystkim problemom warszawiaków, a nie tylko o mnie - stwierdził Jaki. Chce byśmy rozpoczęli prawdziwą debatę o problemach miasta. Trzaskowski jest w tym wyścigu od pół roku, a nie przypominam sobie, by padły z jego ust jakieś konkrety - mówił Patryk Jaki pytany o debatę z kontrkandydatem z PO.

Trzaskowski w niedzielę wieczorem zaproponował na swoim profilu na Twitterze, by debata z Jakim odbyła się 2 maja. "Patryk Jaki jutro obieca warszawiakom wszystko, choćby parkingi, które zaczynamy budować po to, aby uwolnić nasze place od samochodów. Proponuję debatę o funduszach europejskich, które Warszawa straci przez Jakiego" - napisał kandydat PO na prezydenta Warszawy.

W czwartek prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, zaprezentował wszystkich kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów miast wojewódzkich. W Warszawie kandydatem będzie wiceminister sprawiedliwości, szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki.

doptohp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doptohp
Więcej tematów