Trwa ładowanie...

Patrick Doyle gościem Międzynarodowej Gali Muzyki Filmowej

Patrick Doyle to znany kompozytor muzyki do filmów. Spod jego ręki wyszły soundtracki do takich dzieł jak: "Rozważna i Romantyczna", "Dziennik Bridget Jones", "Harry Potter i Czara Ognia" czy "Thor". Doyle po raz pierwszy zawita do Polski, będzie kolejnym gościem tegorocznej Międzynarodowej Gali Muzyki Filmowej w Krakowie.

Share
Patrick Doyle gościem Międzynarodowej Gali Muzyki Filmowej
Źródło: AFP, Fot: ROBYN BECK
d1ice3e

Organizatorzy Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie oraz Amerykański Związek Kompozytorów i Wydawców ASCAP ujawniają nazwisko kolejnego gościa specjalnego tegorocznej Międzynarodowej Gali Muzyki Filmowej w Krakowie. 28 września, podczas koncertu finałowego, będziemy mieć szansę usłyszeć muzykę dwukrotnie nominowanego do Oscara, Złotego Globu i Cezara, szkockiego kompozytora - Patricka Doyle’a.

W świecie muzyki filmowej i teatralnej kompozytor uzyskał miano niezwykle pracowitego, a przy tym płodnego artysty. Doyle zasłynął z kompozycji do najbardziej klasycznych inscenizacji teatralnych, m.in. Szekspira ("Hamlet", "Henryk V"). To jak potrafi zmienić w muzykę najbardziej mroczne namiętności doskonale pokazał m.in. w filmach "Frankenstein" oraz "Thor".

d1ice3e

Doyle tworzył ścieżki dla największych reżyserów: Briana de Palmy, Mike’a Newella, Regisa Wargnier czy Alfonso Cuaróna. Kompozytor ma na swoim koncie muzykę do wielkich kasowych produkcji, takich jak "Gosford Park", "Rozważna i romantyczna", "Geneza planety małp", a także blisko 50 innych międzynarodowych produkcji filmowych. Tworzy także ścieżki do produkcji animowanych, m.in. "Meridy Walecznej", a obecnie pracuje nad muzyką do disneyowskiego "Kopciuszka".

Na Międzynarodowej Gali Muzyki Filmowej w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej zabrzmią suity z superprodukcji Kennetha Branagha: "Frankenstein" oraz "Thor". Obie ścieżki dźwiękowe nominowane były wielokrotnie do prestiżowych nagród. Usłyszymy także muzykę z filmu "Harry Potter i Czara Ognia", nagrodzoną w 2006 roku ASCAP Film and Television Music Award.

Patrick Doyle będzie nie tylko obecny na koncercie, ale weźmie również udział w spotkaniu z fanami w niedzielę 28 września o godz. 12:00.

W tym roku na całym festiwalu gościć będzie blisko 15 światowej sławy twórców. Podczas gali finałowej na 100-lecie ASCAPu obok Doyle’a pojawią się tacy Oskarowi twórcy jak: Gustavo Santaloalla, Dario Marianelli, Elliot Goldenthal czy wybitny wielokrotnie nagradzany kompozytor muzyki do gier video Garry Schyman.

Gala rozpocznie się w Hali Ocynowni ArcelorMittal Poland w niedzielę 28 września o godzinie 18:00.

d1ice3e

Podziel się opinią

Share
d1ice3e
d1ice3e
Więcej tematów