PolskaPartnerstwo dla przyszłości, czyli jak będzie wyglądał świat w 2025 roku

Partnerstwo dla przyszłości, czyli jak będzie wyglądał świat w 2025 roku

Na temat globalnych tendencji i wyzwań przed jakimi staje współczesny świat dyskutowali w środę, w Warszawie przedstawiciele polskiego rządu, organizacji pozarządowych, największych spółek i środowisk naukowych. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Kazimierz Marcinkiewicz.

Partnerstwo dla przyszłości, czyli jak będzie wyglądał świat w 2025 roku
Źródło zdjęć: © WP.PL | mg

_ Wyrażam głębokie przekonanie, że to pierwsze spotkanie stanowi wstęp do szeregu spotkań, które pomogą osobom podejmującym decyzje i decydującym o kształcie polityki w Polsce i Europie Środkowej lepiej zrozumieć globalną gospodarkę oraz możliwości rozwoju, jakie przynosi ona Polsce_ - ocenił premier.

W trakcie jednodniowego forum „Partnerstwo dla przyszłości” omówiono szereg tematów, m.in. wzrost zapotrzebowania na zasoby naturalne, dostęp do źródeł energii, czy problem starzenia się społeczeństw. W rozmowach uczestniczył minister budownictwa Antoni Jaszczak i doradca ekonomiczny premiera Marek Zuber.

Zdaniem organizatorów i uczestników dialogu obecnie kluczowe jest siedem obszarów: demografia, technologia, zasoby, wiedza, integracja, konflikty i współpraca na arenie międzynarodowej.

Jest to pierwsza konferencja, mamy nadzieję, że nie ostatnia. Naszą misją jest nie tylko możliwość promocji nowych technologii w Polsce, które spowodują polepszenie klimatu inwestycyjnego, ale również znalezienie sposóbu w jaki organizacja taka jak nasza, może zrobić dobry uczynek dla kraju, w którym przebywamy. Konkluzja z konferencji jest taka, że wyzwania należy przekształcić w możliwości i w tym sensie globalne wyzwania wpływają na to, jak postrzegamy problemy lokalne w naszych krajach - powiedział dziennikarzom jeden z organizatorów forum, prezes Amerykańskiej Izby Handlowej, Roman Rewald.

„Partnerstwo dla przyszłości” to pierwsza tego rodzaju inicjatywa w naszej części Europy, zorganizowana przez koncern GE wspólnie z Amerykańską Izbą Handlową i Regionalnym Centrum Ekologicznym.

Źródło artykułu:WP Wiadomości

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)