ycipk-kcb4oc

"Partia jest już zarejestrowana". Petru: dziś przedstawię nazwę

- Dzisiaj ogłoszę termin, kiedy zrobimy konwencję wyborczą, dzisiaj będzie konferencja, kiedy przedstawimy nazwę tego ugrupowania i logotyp - zapowiedział rano w RMF FM Ryszard Petru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Partia jest już zarejestrowana". Petru: dziś przedstawię nazwę
(PAP, Fot: Leszek Szymański)
ycipk-kcb4oc

- Partia jest już zarejestrowana. To jest ugrupowanie, które chce tworzyć nową jakość na scenie politycznej. (....) Nie będzie mojego imienia i nazwiska w nazwie - mówił Ryszard Petru, założyciel Nowoczesnej, obecnie szef koła poselskiego Liberalno-Społeczni.

- To będzie partia, która stawia na dwa filary: gospodarka i społeczeństwo. Uważam, że dzisiaj nikt w polskim parlamencie nie walczy o dobre rozwiązania, które umożliwiłyby polskim przedsiębiorcom, ludziom aktywnym lepsze funkcjonowanie - uważa poseł.

Petru powiedział, że to jest ugrupowanie, które chce tworzyć nową jakość na scenie politycznej, ale mam świadomość też, że idą wybory do Parlamentu Europejskiego i jako nowa partia będą otwarci na możliwość współpracy.

ycipk-kcb4oc

- Nie będziemy krytykować innych partii opozycyjnych i zdziwiłbym się, gdyby inne partie opozycyjne krytykowały nas - dodał. - Moim zdaniem anty-PiS nie wystarczy. Polacy chcą mieć wizję przyszłości, chcą mieć perspektywę jak Polska będzie wyglądała za 5, 10 lat - powiedział poseł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

*Zobacz także: Zobacz także: Tusk przed komisją śledczą: KNF ostrzegł Polaków przed inwestowaniem w Amber Gold” *

ycipk-kcb4oc
ycipk-kcb4oc
ycipk-kcb4oc