Trwa ładowanie...
d2l7293

"Parodia sprawiedliwości". Trump oburzony wyrokiem ws zabójcy Amerykanki

32-letnia kobieta zginęła w trakcie spaceru po molo. Kate została postrzelona przez nielegalnego imigranta z Meksyku. Proces w jego sprawie właśnie się zakończył, mężczyzna został uniewinniony, a wyrok podzielił społeczeństwo w Stanach Zjednoczonych. Wśród oburzonych jest Donald Trump, który określił decyzję sądu jako całkowitą parodię sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
32-letnia Kate została postrzelona podczas spaceru na molo w San Francisco
32-letnia Kate została postrzelona podczas spaceru na molo w San Francisco (Youtube.com)
d2l7293

Tragedia miała miejsce w 2015 roku. Kobieta wybrała się na spacer po molo w San Francisco wraz ze swoim ojcem i przyjacielem rodziny. W tym czasie Jose Ines Garcia Zarate postrzelił ją z broni, którą nielegalnie posiadał. Sprawca twierdził, że był to nieszczęśliwy wypadek. Mężczyzna miał znaleźć broń na molo, która później sama wypaliła. Meksykanin mówił, że kula odbiła się od betonowego chodnika i wtedy postrzeliła kobietę.

Po sześciodniowych obradach ława przysięgłych stwierdziła, że mężczyzna jest niewinny. Garcia Zarate został uznany za niewinnego morderstwa pierwszego i drugiego stopnia oraz nieumyślnego spowodowania śmierci Kate Steinle i napaści z użyciem półautomatycznej broni palnej. Sprawca odpowie jedynie za nielegalne posiadanie broni.

Decyzja zbulwersowała część społeczeństwa. Donald Trump na Twitterze skomentował wyrok w tej głośnej sprawie. "Zabójca Kate Steinle wielokrotnie powracał do USA dzięki słabo chronionym przez Obamę granicom, zawsze popełniał przestępstwa i był agresywny, te informacje nie zostały jednak wykorzystane w sądzie. Jego uwolnienie to całkowita parodia sprawiedliwości. Wybudujmy mur"- napisał prezydent Stanów Zjednoczonych.

d2l7293

Podziel się opinią

Share
d2l7293
d2l7293