Trwa ładowanie...
d2oluok
IAR

Parlament Europejski znów uchylił immunitet Januszowi Korwin-Mikkemu

Parlament Europejski uchylił we wtorek immunitet europosłowi Januszowi Korwin-Mikkemu w związku z przekroczeniem przez niego dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. O zgodę na wszczęcie postępowania zwróciła się policja w Piotrkowie Trybunalskim. To już drugi przypadek pozbawienia Korwin-Mikkego immunitetu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Parlament Europejski znów uchylił immunitet Januszowi Korwin-Mikkemu
(WP, Fot: Konrad Żelazowski)
d2oluok

Sam Korwin-Mikke powiedział, że nie otrzymał wezwania do zapłacenia mandatu od straży miejskiej, a gdyby je dostał, to oczywiście by zapłacił. - To czysta złośliwość i zawracanie głowy UE z powodu 200 zł. Gdybym dostał zawiadomienie, to bym zapłacił - zapewnił.

Jego zdaniem straż miejska "nie lubi go", bo organizował referenda w całej Polsce, by zlikwidować tę formację. - Straż miejska pała niechęcią do mnie, dlatego robi takie numery. To w ogóle skandal - oświadczył eurodeputowany.

Piotrkowska policja twierdzi, że 6 września 2014 roku Korwin-Mikke prowadził swój samochód w terenie zabudowanym w tym mieście i według wskazania radaru przekroczył dopuszczalną prędkość o 32 km/h.

d2oluok

Zgodnie z prawem wobec członków Parlamentu Europejskiego nie można prowadzić dochodzenia, postępowania sądowego, w czasie wykonywania przez nich obowiązków służbowych. Nie można powoływać się na immunitet, w przypadku gdy poseł został schwytany na gorącym uczynku.

Do prowadzenia sprawy przeciwko Korwin-Mikkemu wymagana była decyzja PE. Europosłowie uznali, że choć przekroczył on prędkość, gdy był już posłem do PE, jego wykroczenie i związane z nim postępowanie wyraźnie nie mają żadnego związku z jego statusem jako posła.

Parlament Europejski już po raz drugi uchylił immunitet Januszowi Korwin-Mikkemu. W maju tego roku przychylił się do wniosku Prokuratury Okręgowej w Warszawie, która chciała pociągnąć europosła do odpowiedzialności karnej za spoliczkowanie eurodeputowanego PO Michała Boniego.

d2oluok

Podziel się opinią

Share
d2oluok
d2oluok
Więcej tematów