Trwa ładowanie...

Parkomaty nie akceptują kart PEKA. Kolejny problem

Pojawił się kolejny problem z kartami PEKA. Tym razem okazało się, że nie da się nimi zapłacić za parkowanie na poznańskich Jeżycach.

Share
Parkomaty nie akceptują kart PEKA. Kolejny problem
Źródło: WP.PL, Fot: Zenon Kubiak
d75x15f

Wdrożenie systemu Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej miało dość burzliwy i chaotyczny przebieg. W pierwszych dniach lipca pasażerowie komunikacji miejskiej mieli problem z wejściem na stronę internetową www.peka.poznan.pl, doładowaniem tPortmonetki czy właściwym rozliczeniem przejechanej trasy.

Jak się okazało, problemy z PEKĄ są także w Strefie Płatnego Parkowania. Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedzią Zarządu Transportu Miejskiego od 1 lipca PEKA miała także umożliwiać płacenie za parkowanie na Jeżycach (w pozostałych dzielnicach będzie to możliwe dopiero po wymienieniu parkomatów).

d75x15f

Niestety, okazało się, że wbrew zapowiedziom, taka forma rozliczania się w Strefie Płatnego Parkowania nie jest możliwa.

- Już po pierwszym sygnale od mieszkańców poinformowaliśmy dostawcę parkomatów o problemie - zapewnia na swojej stronie Zarząd Dróg Miejskich, któremu podlega Strefa Płatnego Parkowania. - Został on zobowiązany przez Zarząd Transportu Miejskiego do identyfikacji i podjęcia działań naprawczych.

Jednocześnie ZDM informuje, że nadal można zapłacić za parkowanie bilonem i za pomocą aplikacji mobilnych: MoBilet, mPay, SkyCash lub Pango.

d75x15f

Podziel się opinią

Share
d75x15f
d75x15f
Więcej tematów