Trwa ładowanie...

Parking przy Mickiewicza znów otwarty. Kierowcy mogą parkować tam za darmo

Wrocławianie znów mogą bezpłatnie parkować na parkingu przy ul. Mickiewicza. Był on zamknięty na mocy umowy, którą Gmina Wrocław zawarła z firmą Budimex.

Share
Parking przy Mickiewicza znów otwarty. Kierowcy mogą parkować tam za darmo
Źródło: WP.PL, fot: M.Jaworska
d2vkey0

Parking przy ul. Mickiewicza we Wrocławiu jest znów otwarty i będzie można na nim bezpłatnie parkować przez siedem dni w tygodniu. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy planują wybrać się autem w okolice Hali Stulecia.

Przypomnijmy, że bezpłatny parking przy Mickiewicza został zamknięty wraz z innymi bezpłatnymi parkingami w rejonie Terenów Wystawowych w związku z uruchomieniem pod Halą Stulecia parkingu podziemnego. Był to jeden z punktów kontrowersyjnej umowy, jaką Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa, będące spółką Gminy Wrocław, zawarło z budowniczym i operatorem podziemnego parkingu – firmą Budimex.

d2vkey0

Spora część wrocławian była oburzona brakiem możliwości bezpłatnego zaparkowania w rejonie Hali, skąd wiele osób udaje się na spacer m.in. do ogrodu zoologicznego lub Parku Szczytnickiego. W kampanii przed wyborami samorządowymi w listopadzie 2014 r. prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz, zapewniał, że jak najszybciej postara się umożliwić powrót bezpłatnych miejsc parkingowych w okolicy Hali Stulecia.

- Na parkingu kierowcy będą mogli parkować bezpłatnie przez cały tydzień w godzinach od 8.00 do 20.00, a na noc będzie on zamykany. Ponowne otwarcie zostało uzgodnione z firmą Budimex, operatorem podziemnego parkingu przy Hali Stulecia – mówi Arkadiusz Filipowski z Urzędu Miasta.

Na razie nie wiadomo, czy zostaną przywrócone także bezpłatne miejsca parkingowe przy ul. Wystawowej oraz Kopernika.

Michał Dzierżak, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2vkey0

Podziel się opinią

Share
d2vkey0
d2vkey0
Więcej tematów