Trwa ładowanie...
d1btsl5

Paraliż na kolei. Opóźnienia na CMK do 200 minut

Awaria sieci elektrycznej w okolicach Idzikowic zablokowała przed południem przejazd jedną z najważniejszych magistrali kolejowych. Skutki usterki odczuwalne będą co najmniej do wieczora w całej Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po awarii na CMK opóźnione są pociągi przewoźnika PKP IC
Po awarii na CMK opóźnione są pociągi przewoźnika PKP IC (East News, Fot: Andrzej Stawiński/Reporter)
d1btsl5

Przed godz. 9 między Strzałkami a Idzikowicami utknęli pasażerowie pociągu Warszawa-Kraków. To prawdopodobnie ten skład uszkodził element trakcji. Centralna Magistrala Kolejowa została całkowicie zablokowana.

Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe powiedział Wirtualnej Polsce, że część pociągów spółki PKP Intercity skierowana została objazdami.

Składy z Katowic, Krakowa do Warszawy (i jadące dalej na północ) objeżdżały odcinek z zerwaną trakcją przez Koluszki oraz przez Częstochowę i Piotrków Trybunalski.

d1btsl5

W ciągu dnia pociągi między Warszawą a stolicami Małopolski i Śląskiego miały opóźnienia do 200 minut. Jeden z pociągów relacji Kraków Główny - Warszawa: EIP 3502, został odwołany.

portalpasazera.pl/PKP/screen

Po godz. 13 udało się uruchomić przejazd jednym torem. - Nasze składy przed godz. 14 wróciły na CMK. Jednak opóźnione pociągi muszą dojechać do celu - mówi nam Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Służby deklarują możliwość przywrócenia ruchu pociągów po dwóch torach na odcinku Strzałki - Idzikowice dopiero w piątek rano. To oznacza, że także pierwsze poranne pociągi jadące przez CMK mogą mieć opóźnienia.

d1btsl5

Skutki także na innych liniach

W praktyce awaria na CMK wpłynęła na punktualność większości pociągów, które przejeżdżają przez centralną Polskę. Dotyczy to również składów, które kończą bieg na Pomorzu czy na Podlasiu.

openrailwaymap.org/screen
d1btsl5

Na zamkniętym odcinku ok. godz. 9 zatrzymany został jeszcze jeden pociąg.

Oba składy pojechały już w dalej. - Natomiast na trasie Tomaszów Mazowiecki - Piotrków Trybunalski została uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Dodatkowo zostało uzgodnione honorowanie biletów z Przewozami Regionalnymi i Kolejami Mazowieckimi na tym odcinku - wyjaśnia Jakubowski.

Bilety uznawane będą przez obu przewoźników do wieczora.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Nietypowa inwestycja w Krakowie. Można podglądać sąsiadów

d1btsl5

Podziel się opinią

Share

d1btsl5

d1btsl5
Więcej tematów