Trwa ładowanie...
dpz6s8s

Parada gejów i włoskie święta kościelne

Po raz drugi "Gay Pride" - parada homoseksualistów - zbiegnie się we Włoszech z uroczystościami religijnymi - tym razem w czerwcu w Padwie, gdzie od 1 do 13 czerwca trwają tradycyjne uroczystości ku czci patrona miasta, świętego Antoniego.

Share
dpz6s8s

Poprzednio organizatorzy parady homoseksualistów w 2000 roku wyznaczyli jej termin w Rzymie podczas obchodów Wielkiego Jubileuszu, dokładnie w dniach narodowej pielgrzymki z Polski.

Na wiadomość o niezadowoleniu z tej inicjatywy katolików i niektórych partii politycznych ruch gejów odpowiedział za pośrednictwem deputowanych komunistycznych, którzy oznajmili w parlamencie, że nie zgodzą się na przesunięcie "Gay Pride".

W odpowiedzi wiceminister spraw wewnętrznych Alfredo Mantovano oświadczył, że rozumie obawy i zastrzeżenia przeciwników gejowskiej manifestacji i ujawnił, że burmistrz Padwy podjął się misji pojednawczej.

Ze swej strony przedstawicielka Forum Stowarzyszeń Rodzin Luisa Santolini zauważyła, że organizatorzy podobnych imprez sami skazują się na marginalizację.

Trudno dojść do porozumienia z osobami, które bezustannie uciekają się do prowokacji, odwołując się do opacznie pojmowanej wolności i praw, których nikt zresztą im nie odmawia - powiedziała. (iza)

dpz6s8s

Podziel się opinią

Share
dpz6s8s
dpz6s8s
Więcej tematów