Trwa ładowanie...
d3swabc
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Para gejów wygrała z surogatką proces o opiekę nad dzieckiem

• Amerykańsko-hiszpańska para homoseksualistów wygrała we wtorek wielomiesięczną batalię sądową przeciw surogatce z Tajlandii, która zgodziła się urodzić dla nich dziecko
• Kobieta zmieniła zdanie, gdy dowiedziała się o orientacji seksualnej swoich klientów
• Sąd rodzinny w Bangkoku orzekł, że Amerykanin Gordon Lake, biologiczny ojciec dziewczynki Carmen, jest również jej prawnym opiekunem
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (GettyImages, Fot: Sean Gallup)
d3swabc

Sprawa ciągnęła się od narodzin Carmen w styczniu 2015 roku. Po urodzeniu dziecka surogatka Patidta Kusolsang przekazała je Lake'owi i jego partnerowi, Hiszpanowi Manuelowi Santosowi, którzy następnie opuścili szpital. Według nich Patidta odmówiła potem podpisania dokumentów pozwalających na wyrobienie paszportu dla dziewczynki i jej wyjazd z kraju; jak powiedzieli, matka zastępcza myślała, że dziecko ma trafić do "normalnej rodziny i martwiła się o wychowanie Carmen".

Ciągnącą się miesiącami sprawę dodatkowo komplikował fakt, że prawo w Tajlandii nie uznaje małżeństw jednopłciowych, a kilka miesięcy po narodzinach Carmen w życie weszła ustawa zakazująca komercyjnego korzystania z usług matek zastępczych.

Przez cały proces Lake i Santos pozostawali w Tajlandii, a Carmen mieszkała z nimi od urodzenia.

d3swabc

Podziel się opinią

Share

d3swabc

d3swabc
Więcej tematów