Trwa ładowanie...
d2a7wyd
watykan
29-01-2012 12:50

Papież wypuścił z dziećmi gołębie pokoju

Zgodnie z tradycją w ostatnią niedzielę stycznia Benedykt XVI wraz z dwojgiem dzieci z włoskiej Akcji Katolickiej wypuścił z okna swego apartamentu gołębie pokoju.

Share
d2a7wyd

Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w południe papież, stojąc w oknie obok chłopca i dziewczynki, powiedział: "Uwolnijmy gołębie, które przyniosły dzieci, jako znak pokoju dla Rzymu i całego świata".

Gdy jeden z dwóch gołębi nie chciał odlecieć i chodził po parapecie, Benedykt XVI zauważył żartobliwie: "chce zostać w domu papieża".

W katechezie Benedykt XVI mówił, że "władza boska nie jest siłą natury". - To władza miłości Boga - podkreślił. Dodał, że "często dla człowieka władza oznacza posiadanie, dominację, sukces", podczas gdy "dla Boga władza oznacza służbę, pokorę, miłość".

Zwracając się do Polaków papież przypomniał o obchodzonej 2 lutego uroczystości Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej).

d2a7wyd

- W tym tygodniu, w święto Ofiarowania Pańskiego, obchodzimy dzień życia konsekrowanego. Wdzięczni zakonnikom i zakonnicom za ich posługę modlitwy, działalność apostolską i charytatywną w Kościele, módlmy się o nowe powołania - powiedział.

- Niech Duch Święty rozpala w wielu sercach pragnienie całkowitego oddania siebie Chrystusowi w ubóstwie, posłuszeństwie i czystości - dodał Benedykt XVI po polsku.

d2a7wyd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a7wyd
d2a7wyd
Więcej tematów