ycipk-2pubwj

Papież wrócił do Watykanu z podróży do Hiszpanii


Jan Paweł II zakończył w niedzielę wieczorem na rzymskim lotnisku Ciampino swoją 99. pielgrzymkę zagraniczną - dwudniową wizytę w Madrycie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież wrócił do Watykanu z podróży do Hiszpanii
Papież wrócił do Watykanu z podróży do Hiszpanii (AFP)
ycipk-2pubwj

Tradycyjnie już papież powraca do Rzymu liniami lotniczymi państwa, które odwiedził. Samolot hiszpańskich linii lotniczych, którym papież powrócił z dwudniowej podróży do Madrytu, wylądował w Rzymie krótko po godzinie 21.

Jan Paweł II przed odlotem, w rozmowie z hiszpańską parą królewską, powiedział, że zamierza przyjechać jeszcze w przyszłości do Madrytu. Byłaby to jego szósta wizyta w Hiszpanii.

Na lotnisku w stolicy Hiszpanii dyrektor watykańskiego Biura Prasowego Joaquin Navarro Valls w rozmowie z dziennikarzami potwierdził, że setna podróż zagraniczna papieża - do Chorwacji - planowana jest w pierwszych dniach czerwca.

ycipk-2pubwj

Navarro potwierdził także plany podróży papieża do Mongolii w sierpniu i przyznał, że Watykan prowadzi rozmowy z Patriarchatem Moskiewskim, mające doprowadzić do spotkania Jana Pawła II w Kazaniu, stolicy Tatarstanu, z przedstawicielami Cerkwi rosyjskiej.

Navarro powiedział, że planowany przez papieża zwrot przechowywanej w Watykanie ikony Matki Bożej Kazańskiej będzie mógł zostać dokonany tylko wobec przedstawicieli prawosławnego patriarchatu Rosji, a nie jedynie na ręce przedstawicieli władz cywilnych Tatarstanu.

Trudności w relacjach między Stolicą Apostolską a Watykanem nasiliły się w lutym zeszłego roku, po podniesieniu do rangi diecezji czterech administratur apostolskich na terenie Federacji Rosyjskiej. Cerkiew moskiewska oskarża Watykan o prozelityzm i krytycznie podchodzi do żądań grekokatolików na Ukrainie, domagających się zwrotu świątyń odebranych im przez władze ZSRR. (mag)

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2pubwj

ycipk-2pubwj
ycipk-2pubwj