Trwa ładowanie...

Papież uznał cud potrzebny do kanonizacji Matki Teresy z Kalkuty

• Papież Franciszek uznał cud przypisywany wstawiennictwu błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty, potrzebny do jej kanonizacji - podał katolicki dziennik "Avvenire"
• Msza kanonizacyjna odbędzie się prawdopodobnie 4 września przyszłego roku

Share
Papież uznał cud potrzebny do kanonizacji Matki Teresy z Kalkuty
Źródło: AFP
d4mh8py

Kanonizacja założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości będzie zatem jednym z najważniejszych wydarzeń trwającego Roku Miłosierdzia.

Papież uznał cud w dniu swych 79. urodzin - zauważyła gazeta w informacji opublikowanej późnym wieczorem na swej stronie internetowej.

d4mh8py

Kilka dni wcześniej w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych jednomyślnie przyjęto w głosowaniu dokumentację cudu uzdrowienia przypisywanego Matce Teresie z Kalkuty, a niewytłumaczalnego z medycznego punktu widzenia. Została ona beatyfikowana przez Jana Pawła II w 2003 roku, gdy świętował 25-lecie swojego pontyfikatu.

Według mediów uznany przez papieża przypadek dotyczy 35-letniego cierpiącego na chorobę mózgu Brazylijczyka, który doznał uzdrowienia, będąc w stanie krytycznym.

Aprobata dekretu przez Franciszka to ostatni krok w postępowaniu kanonicznym dotyczącym cudu uzdrowienia wybranego do kanonizacji laureatki pokojowej Nagrody Nobla.

Franciszek powiedział dziennikarzom podczas swej podróży do Albanii przed ponad rokiem, że poznał zakonnicę w 1994 roku pryz okazji synodu w Watykanie i zapamiętał ją jako osobę, która "mówiła zawsze to, co chciała".

"Siedziała koło mnie podczas prac synodu. Podziwiałem jej siłę, zdecydowanie w jej wystąpieniach" - opowiadał papież. Zażartował też: "Gdyby była moją przełożoną, bałbym się".

d4mh8py

Podziel się opinią

Share
d4mh8py
d4mh8py
Więcej tematów