Trwa ładowanie...
dfkkmds
IAR

Papież: "trzecia wojna światowa, doświadcza jej znaczna część ludzkości"

• O "trzeciej wojnie światowej w kawałkach" napisał w liście do uczestników konferencji papież Franciszek • Wyjaśnił, że doświadcza jej "znaczna część ludzkości" • Zaapelował o zniesienie kary śmierci i darowanie najuboższym krajom ich długów
Share
Papież Franciszek
Papież FranciszekŹródło: PAP/EPA, Fot: Ettore Ferrari
dfkkmds

Papież Franciszek w liście do uczestników odbywającej się w Rzymie międzynarodowej konferencji, poświęconej budowaniu pokoju i zaniechaniu przemocy, napisał o "trzeciej wojnie światowej w kawałkach". Jak wyjaśnił, w mniej czy bardziej bezpośredni sposób doświadcza jej "znaczna część ludzkości".

Jak napisał papież, pokój należy budować poprzez spotkania jednostek i całych narodów, a także grup, które wyznają odmienne ideologie. Wezwał do "globalizacji solidarności".

Papież Franciszek apelował o zniesienie kary śmierci i darowanie długów krajom najuboższym.

Franciszek poprosił, aby uczestnicy spotkania poparli te dwie prośby. Są one skierowane do przywódców państw. Papieskie wezwanie wpisuje się w obchody Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

Rzymską konferencję zorganizowała watykańska dykasteria sprawiedliwości we współpracy z Pax Christi International. Przewodniczy jej kardynał Peter Turkson.

dfkkmds

Podziel się opinią

Share
dfkkmds
dfkkmds
Więcej tematów