Trwa ładowanie...
d6dxfqi

Papież: sztuczne zapłodnienie naruszeniem godności człowieka

Benedykt XVI powtórzył, że sztuczne zapłodnienie jest niemoralne i że wraz z różnymi technikami, takimi jak zamrażanie embrionów ludzkich i próba klonowania człowieka, narusza barierę wyznaczoną dla ochrony godności człowieka.

d6dxfqi
d6dxfqi

Słowa te znalazły się w przemówieniu, jakie papież wygłosił do obradujących w Watykanie członków Kongregacji Nauki Wiary.

Kiedy istoty ludzkie, w najsłabszym i bezbronnym stadium swego istnienia, są selekcjonowane, porzucane, zabijane lub wykorzystywane jako czysty materiał biologiczny, jak zanegować to, że są traktowane nie jako ktoś, ale jako coś, co stanowi zakwestionowanie koncepcji godności człowieka? - zapytał Benedykt XVI.

Papież podkreślił, że nauczanie Kościoła nie może i nie powinno odnosić się do każdej nowości nauki, ale - jak dodał - jego zadaniem jest przypominanie o wielkich wartościach, jakie wchodzą w grę i przedstawianie wiernym oraz wszystkim ludziom dobrej woli zasad i wskazówek etyczno-moralnych w nowych istotnych kwestiach.

Według Benedykta XVI dwoma fundamentalnymi kryteriami rozeznania moralnego w tej dziedzinie są : bezwarunkowy szacunek dla istoty ludzkiej jako osoby od poczęcia do naturalnej śmierci oraz poszanowanie źródła przekazania życia w drodze aktów małżonków.

W tym samym przemówieniu papież powiedział również, że Kościół Chrystusa ma swą egzystencję, trwałość i stabilność w Kościele katolickim. Przypomniał, że w dobie dialogu między religiami i kulturami. Kościół musi kontynuować ewangelizację i aktywność misyjną.

Sylwia Wysocka

d6dxfqi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6dxfqi
Więcej tematów