Trwa ładowanie...

Papież: przyjmowanie wszystkich do seminariów to błąd biskupów

Papież Franciszek powiedział, że biskupi popełniają błąd, przyjmując do seminariów kandydatów bez sprawdzenia, czy się do tego nadają. To dlatego zdaniem papieża w wielu diecezjach jest tyle poważnych problemów.

Share
Papież: przyjmowanie wszystkich do seminariów to błąd biskupów
Źródło: PAP/EPA, fot: Maurizio Brambatti
d12272k

Podczas spotkania z przedstawicielami Kongregacji ds. Duchowieństwa papież przestrzegł biskupów przed przyjmowaniem do seminariów kandydatów bez uprzedniej weryfikacji tego, czy spełniają wymagane warunki.

- Potrzebni są księża, brakuje powołań. A my biskupi mamy pokusę, by przyjmować bez żadnego rozeznania młodych ludzi, którzy się zgłaszają. To jest wyrządzanie zła Kościołowi - oświadczył Franciszek. Apelował do biskupów o staranne sprawdzenie tego, czy - jak mówił - kandydat "jest zdrowy i zrównoważony", czy gotów jest zrezygnować z życia rodzinnego i podążyć za Jezusem.

- Dzisiaj mamy wiele problemów, i to w tylu diecezjach, z powodu tego błędu biskupów, którzy przyjmują i tych wyrzuconych już z seminariów czy innych domów zakonnych - oświadczył papież. Jego słowa interpretowane są jako komentarz między innymi do sprawy nadużyć seksualnych duchowieństwa.

- Chodzi o to, by być księdzem, a nie ograniczać się do tego, by pracować jako ksiądz - zauważył Franciszek.

d12272k

Podziel się opinią

Share
d12272k
d12272k
Więcej tematów