ŚwiatPapież prosi wiernych o modlitwę za swą posługę

Papież prosi wiernych o modlitwę za swą posługę

Papież prosi wiernych o modlitwę za swą posługę
Źródło zdjęć: © AFP
22.02.2009 13:50, aktualizacja: 22.02.2009 14:07

Benedykt XVI poprosił w niedzielę wiernych o
modlitwę za jego posługę następcy świętego Piotra. Modlił się
również o to, by niepokoje i burze nie wstrząsały Kościołem.

Podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański w Watykanie w uroczystość katedry świętego Piotra, papież powiedział: święto to daje mi okazję, by poprosić was o towarzyszenie mi waszymi modlitwami, abym mógł wiernie wypełniać szczytne zadanie, jakie powierzyła mi Boża Opatrzność jako następcy apostoła Piotra.

Przypomniał, że to ważne święto liturgiczne ukazuje posługę Następcy Księcia Apostołów. - Katedra świętego Piotra symbolizuje władzę Biskupa Rzymu, powołanego do pełnienia szczególnej posługi wobec całego Ludu Bożego - mówił Benedykt XVI zwracając uwagę na "nienaruszony prymat" Stolicy Piotrowej.

Papież modlił się również o to, by wierni z należytym nastawieniem ducha rozpoczęli Wielki Post.

Włoskie media odnotowały słowa, jakie Benedykt XVI wypowiedział po niemiecku. Modlił się do świętego Piotra o to, aby niepokoje i burze nie wstrząsały Kościołem i by pozwolił on stać wytrwale przy prawdziwej wierze.

Słowa te zostały uznane za nawiązanie do ostatnich wydarzeń w Niemczech i Austrii. W ojczyźnie papieża pojawiła się fala protestów po zdjęciu ekskomuniki z biskupa lefebrysty, negującego holokaust. Głos w tej dyskusji zabrała także kanclerz Angela Merkel.

W Austrii natomiast kontrowersje spowodowała nominacja biskupia dla ultrakonserwatywnego, znanego z kontrowersyjnych wypowiedzi księdza Gerharda Wagnera. W reakcji tamtejszy Episkopat wyraził życzenie, aby decyzje o nominacjach podejmowano z większą rozwagą, co było wyraźnym apelem do Benedykta XVI.

Zwracając się do Polaków papież przypomniał o zbliżającym się Wielkim Poście.

- Ewangelia tej niedzieli ukazuje Jezusa, który pochyla się nad ludzką słabością i odpuszcza grzechy. Ufni w Jego miłosierdzie z nadzieją zbliżamy się do Wielkiego Postu, czasu pokuty i łaski. Niech wszystkim towarzyszy Boże błogosławieństwo - powiedział po polsku. (kab)

Sylwia Wysocka

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także