Trwa ładowanie...

Papież otworzył obchody Roku Kapłańskiego

Benedykt XVI zainaugurował Rok Kapłański w Kościele. Uroczystego otwarcia papież dokonał podczas nieszporów w bazylice świętego Piotra.

Share
Papież otworzył obchody Roku KapłańskiegoŹródło: AFP
d1zda2m

W homilii papież mówił, że "z żadnego powodu Kościół, Ciało Chrystusa, tak nie cierpi, jak przez grzechy swoich pasterzy". - Cierpienia Kościoła wywołują przede wszystkim ci pasterze, którzy zamieniają się w złodziei owiec bądź sprowadzają je na manowce swoimi prywatnymi doktrynami lub też krępują je węzłami grzechu czy śmierci - dodał Benedykt XVI.

Papież podkreślił, że wszystkich kapłanów dotyczy "wezwanie do nawrócenia i uciekania się do Bożego Miłosierdzia". - My także musimy z pokorą kierować do Serca Jezusa żarliwą i nieustanną prośbę, aby zachowało nas od straszliwego niebezpieczeństwa zaszkodzenia tym, których mamy obowiązek ocalić - przypomniał.

Benedykt zaapelował do księży, żeby podtrzymywali w sercu "bojaźń Bożą", "obawę o to, by z powodu zaniedbania czy winy nie pozbawić tego dobra dusz, które zostały nam powierzone, bądź - nie daj Boże! - im zaszkodzić".

Rok Kapłański, którego celem jest odnowa zapału i gorliwości kapłanów oraz przypomnienie o ich roli, papież ogłosił z okazji 150. rocznicy śmierci świętego Jana Marii Vianneya, francuskiego proboszcza z miejscowości Ars.

d1zda2m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zda2m
d1zda2m
Więcej tematów