Trwa ładowanie...
d1nsrgx

Papież na Ukrainie, Aleksij II na Białorusi - to nie przypadek?

Białoruska cerkiew zaprzecza pojawiającym się informacjom, że wizyta na Białorusi patriarchy rosyjskiej cerkwi prawosławnej, Aleksija II, jest odpowiedzią na pielgrzymkę Jana Pawła II na Ukrainę. Rosyjski hierarcha będzie przebywać na Białorusi od 23 do 26 czerwca, a wiec w tym samym czasie co Ojciec Święty na Ukrainie.

d1nsrgx
d1nsrgx

Przyjazd patriarchy jest związany z obchodzoną w tym roku na Białorusi 60. rocznicą wybuchu Wojny Ojczyźnianej i 15 rocznicą awarii w Czarnobylu - powiedział rządowej gazecie Respublika ojciec Fiodor Powlyh, odpowiedzialny w białoruskiej cerkwi za kontakty zagraniczne. Duchowny zaznaczył, że wizyta Aleksija II była od dawna zaplanowana i nie należy jej łączyć z pielgrzymką papieża na Ukrainę.

Respublika pisze, że w niektórych mediach pojawiły się informacje, iż patriarcha nieprzypadkowo przyjeżdża na Białoruś w tym samym czasie, kiedy papież odwiedza Ukrainę. Chce przez to dać do zrozumienia, że - jego zdaniem - głowa Kościoła katolickiego podróżuje w niewłaściwym kierunku.

Patriarcha odwiedzi wszystkie najważniejsze miasta białoruskiego Polesia, a więc regionu graniczącego z Ukrainą. (kar)

d1nsrgx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nsrgx
Więcej tematów