Trwa ładowanie...
dyf8p71
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Papież mówił w Boże Ciało o poświęcaniu się dla innych

• Uroczystości Bożego Ciała w Rzymie
• Papież Franciszek mówił w czwartek o poświęceniu wszystkich tych, którzy łamią się chlebem z ubogimi i dyskryminowanymi, pomagając im w ten sposób
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież mówił w Boże Ciało o poświęcaniu się dla innych
(PAP/EPA, Fot: ANGELO CARCONI)
dyf8p71

W homilii w czasie wieczornej mszy na Lateranie papież nawiązał do gestu łamania się chlebem i powiedział, że od wierzących oczekuje się poświęcenia i dzielenia z innymi. - Pomyślmy o wszystkich świętych, znanych i anonimowych, przełamali samych siebie jak chleb, by dać jeść braciom - zachęcał.

Franciszek mówił też o poświęceniu matek i ojców, by wychować swoje dzieci.

Podkreślał też: "Ilu chrześcijan jako odpowiedzialnych obywateli przełamało swoje życie, by bronić godności wszystkich; zwłaszcza najbiedniejszych, zepchniętych na margines, dyskryminowanych". - Gdzie znajdują na to wszystko siłę? - pytał. I odpowiedział: "W Eucharystii".

dyf8p71

Po mszy jej uczestnicy pod przewodnictwem papieża przeszli w procesji do bazyliki Matki Bożej Większej.

Zobacz także: "Stałem pół metra od niego". Fotograf papieża o zamachu na Jana Pawła II

dyf8p71

Podziel się opinią

Share

dyf8p71

dyf8p71
Więcej tematów