Papież kanonizował Brazylijczyka - Frei Galvao
Papież Benedykt XVI kanonizował podczas mszy św. w Sao Paulo czczonego w całej Brazylii błogosławionego Antoniego od świętej Anny Galvao, znanego jako Frei Galvao.
Na Polu Marsowym w Sao Paulo zgromadziły się setki tysięcy wiernych. Wśród nich była jedna z dwóch kobiet, których przypadek posłużył za dowód świętości błogosławionego Antoniego, 37-letnia Sandra Grossi de Almeida, oraz jej 7-letni syn Enzo. Oboje zostali osobiście przyjęci przez Benedykta XVI.
Frei Galvao (1739-1822), założyciel żeńskiego zgromadzenia zakonnego o nazwie Stowarzyszenie Poczęcia Naszej Pani z Opatrzności Bożej, to pierwszy święty urodzony w Brazylii.
Za życia przypisywano mu takie niezwykłe zdolności, jak bilokacja, czyli pojawianie się w dwóch rożnych miejscach jednocześnie, telepatia i lewitacja.
Frei Galvao jest czczony w całym kraju, a zasłynął z tego, że podawał wiernym pigułki z papieru ryżowego z krótkim tekstem modlitwy do Niepokalanej Matki Bożej. Właśnie tym pigułkom przypisano cudowne uzdrowienie chorego na nerki i kobiety umierającej po porodzie. Także obecnie zakonnice z założonego przez niego zgromadzenia wyrabiają 5 tysięcy tabletek dziennie i rozdają je wiernym.
Do wcześniejszej beatyfikacji Brazylijczyka wybrano niewytłumaczalny z medycznego punktu widzenia przypadek wyzdrowienia 21-letniej obecnie kobiety, która jako dziecko zachorowała na zapalenie wątroby, a następnie w wyniku pogorszenia stanu zdrowia zapadła w śpiączkę. W tajemnicy przed lekarzami matka podała jej "tabletkę Frei Galvao", po której dziewczynka powróciła do zdrowia.
Do kanonizacji wybrano zaś przypadek kobiety, która po zażyciu tabletki donosiła poważnie zagrożoną ciążę i urodziła zdrowe dziecko; obecnie ma ono 7 lat.