Trwa ładowanie...
d2l3ama

Papież: jesteśmy powołani do świętości

Papież Jan Paweł II podczas sobotniego spotkania z uczestnikami obchodów 100. rocznicy urodzin założyciela Opus Dei, hiszpańskiego księdza Josemaríi Escrivy de Balaguera przypomniał, że wszyscy ochrzczeni powołani są do świętości, o którą najłatwiej w życiu codziennym.

d2l3ama
d2l3ama

Jan Paweł II zachęcił katolików do kierowania się zasadami wiary w działalności publicznej. Dla każdego, kto chce wiernie pójść za Chrystusem, fabryka, urząd, biblioteka, laboratorium, warsztat, a nawet własne mieszkanie mogą stać się miejscem spotkania z Bogiem - powiedział papież.

Dodał, że również dla nas codzienność może nabrać wymiaru nadprzyrodzonego. Papież podkreślił, że wykonując swą pracę z poszanowaniem norm moralnych, świeccy przyczyniają się do budowy społeczeństwa bardziej godnego człowieka - tak jak tego nauczał założyciel Opus Dei.

Jan Paweł II niebawem ogłosi hiszpańskiego księdza świętym. Założony przez niego w 1928 roku ruch, skupiający zarówno ludzi świeckich jak i księży, liczy obecnie ponad 80 tys. członków. (and)

d2l3ama
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l3ama
Więcej tematów