Trwa ładowanie...

Papież Franciszek wycałowany podczas audiencji. Wierni zaskoczeni

Mężczyzna biorący udział w audiencji generalnej na Placu św. Piotra w Rzymie podszedł do Papieża Franciszka i pocałował go w czoło. Głowa Kościoła nie wyglądała na zszokowaną i zezwoliła na czuły gest.

Share
Papież Franciszek wycałowany podczas audiencji. Wierni zaskoczeni
Źródło: East News, fot: Rex Features/East News
dxmsnjd

Do niecodziennej sytuacji doszło w środę. Wygłaszający kazanie papież w pewnym momencie swojego przemówienia podszedł do słuchającego go tłumu, żeby powitać przybyłych wiernych.

Wtedy jedna z osób siedzących w pierwszym rzędzie zarezerwowanym dla chorych lub niepełnosprawnych wstała i zbliżyła się do biskupa Rzymu.

Po krótkiej pogawędce ubrany w bluzę z kapturem mężczyzna przyciągnął do siebie papieża Franciszka i pocałował go w czoło. Jak donosi agencja Associated Press moment czułości trwał kilka sekund.

dxmsnjd

Zobacz także: Czy Kościół akceptuje naukę Franciszka? Ks. Zieliński tłumaczy różnice

Papież otrzymał pocałunek zarówno w czoło, jak i w nos.

Papież Franciszek odepchnął kobietę

Sytuacja z całującym głowę Kościoła mężczyzną miała miejsce kilka tygodni po tym, jak 31 grudnia papież uderzył w dłoń jedną z wiernych obecnych na placu Świętego Piotra. Reakcja duchownego była związana z gwałtownym pociągnięciem jego ręki przez kobietę, która chciała go do uściskać.

Papież Franciszek niedługo po tym przeprosił za swoje zachowanie. - Tak wiele razy tracimy cierpliwość. Ja też - powiedział duchowny podczas audiencji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dxmsnjd

Podziel się opinią

Share
dxmsnjd
dxmsnjd
Więcej tematów