Trwa ładowanie...
d1lsm2b

Papież Franciszek pozdrowił uczestników Marszu dla Życia w Poznaniu

Organizatorów i uczestników Marszu dla Życia, który odbędzie się w niedzielę w Poznaniu pozdrowił papież Franciszek. Marsz pod hasłem "Czas na życie!" ma m.in. promować rodzinne szczęście oraz zwrócić uwagę na ochronę życia i rodziny.

Share
d1lsm2b

Niedzielną imprezę rozpocznie festyn rodzinny na pl. Wolności. Po nim uczestnicy przejdą ulicami miasta. Marsz dla Życia zakończy msza św. w katedrze pod przewodnictwem metropolity poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego.

Jak wyjaśniają organizatorzy, hasło "Czas na życie!" ma, w opozycji do "życia na czas" zachęcać do przeżycia każdego dnia i rezygnacji z uczestniczenia w pogoni za pieniądzem czy karierą. Archidiecezjalny Marsz dla Życia ma też podkreślać wagę ochrony życia i rodziny, która jest jej źródłem.

Organizatorów i uczestników poznańskiej imprezy pozdrowił i pobłogosławił papież Franciszek. Słowa papieża znalazły się w skierowanym do abp. Stanisława Gądeckiego piśmie, podpisanym przez abp. Angelo Becciu z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. "Ojciec Święty (...) życzy, by przesłanie osób maszerujących pod znamiennym hasłem 'Czas na życie' uświadomiło wszystkim, że każde dziecko jest chciane przez Boga miłującego życie, jest bezcennym darem dla rodziny i społeczeństwa. Pragnie przypomnieć wielkie zaangażowanie św. Jana Pawła, Papieża Polaka, który głosząc potrzebę budowania w świecie cywilizacji miłości, bronił godności i świętości życia ludzkiego oraz rodziny, a nawet ukazywał tę obronę jako zadanie na trzecie tysiąclecie" - czytamy w liście. Pierwszy Marsz dla Życia przeszedł przez Poznań w 2009 roku. Inspiracją do jego organizacji było świadectwo życia i słowa św. Jana Pawła II.

d1lsm2b

- Zapraszamy całe rodziny, by wspólnie świętować to, że żyjemy, ale także by pokazywać, że każde życie jest ważne. Warto przyjść i zobaczyć, jak wielu ludzi chce żyć pełnią życia - powiedziała koordynatorka marszu Marzena Kasprzak.

Przedsięwzięciu po raz trzeci towarzyszy akcja "Pieluszka dla maluszka" w ramach, której w parafiach, szkołach i urzędach zbierane są pieluchy dla dzieci matek w trudnej sytuacji materialnej, a także dla podopiecznych domów dziecka. W czasie dwóch poprzednich edycji zebrano ponad 53 tys. pieluch, a także wózki, łóżeczka i inne potrzebne dzieciom i rodzinom rzeczy.

W tym roku po raz pierwszy zbierane są także pieluchomajtki dla osób w podeszłym wieku. Akcja rozpoczęła się w marcu i będzie miała swój finał podczas niedzielnej imprezy.

d1lsm2b

Podziel się opinią

Share
d1lsm2b
d1lsm2b
Więcej tematów