Trwa ładowanie...
d4wzyxz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Papież Franciszek odwiedzi Armenię, Gruzję i Azerbejdżan

• Papież w czerwcu odwiedzi Armenię, a na przełomie września i października Gruzję i Azerbejdżan - podał Watykan
• Do podróży do Armenii dojdzie na miesiąc przed wizytą Franciszka w Polsce
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek odwiedzi Armenię, Gruzję i Azerbejdżan
(AFP, Fot: Andreas Solaro)
d4wzyxz

Watykański rzecznik ks. Federico Lombardi poinformował dziennikarzy, że w Armenii Franciszek będzie w dniach od 24 do 26 czerwca, a w Gruzji i Azerbejdżanie od 30 września do 2 października.

Papież odwiedzi Armenię rok po obchodach setnej rocznicy rzezi setek tysięcy Ormian dokonanych przez wojska tureckie. Franciszek przewodniczył w kwietniu 2015 roku w Watykanie uroczystej mszy upamiętniającej te tragiczne wydarzenia. Przytoczył wtedy słowa Jana Pawła II o tym, że rzeź Ormian w 1915 roku była "pierwszym ludobójstwem XX wieku".

Na tym tle doszło wtedy do napięć dyplomatycznych między Watykanem a Turcją, która sprzeciwia się używaniu określenia "ludobójstwo". Władze w Ankarze uznały, że słowa Franciszka są "bezpodstawne" i "odbiegające od rzeczywistości historycznej".

Wszystkie trzy kraje odwiedził Jan Paweł II.

d4wzyxz

Podziel się opinią

Share

d4wzyxz

d4wzyxz
Więcej tematów