Trwa ładowanie...
d45sb3k
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Papież Franciszek: niech świat nie będzie bierny wobec prześladowań chrześcijan

Papież Franciszek zaapelował do wspólnoty międzynarodowej, aby nie była "milcząca i bezczynna" wobec prześladowań chrześcijan na świecie. Wzywał, aby nie odwracać wzroku od ich cierpień.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek
Papież Franciszek (PAP/EPA, Fot: PATRICK SEEGER)
d45sb3k

Podczas spotkania z wiernymi na południowej modlitwie Regina coeli papież, zwracając się do tysięcy wiernych obecnych na placu Świętego Piotra, mówił o potrzebie niesienia konkretnej pomocy na rzecz obrony "braci i sióstr - prześladowanych, wypędzanych, ścinanych, zabijanych tylko dlatego, że są chrześcijanami".

- Są oni naszymi dzisiejszymi męczennikami i jest ich wielu. Możemy powiedzieć, że jest ich więcej niż w pierwszych wiekach (chrześcijaństwa) - powiedział papież.

Następnie dodał: - Wyrażam pragnienie, aby wspólnota międzynarodowa nie patrzyła w milczeniu i bezradnie na tę niedopuszczalną zbrodnię, która stanowi niepokojące odstępstwo od najbardziej elementarnych praw człowieka.

d45sb3k

Franciszek wezwał, aby społeczność międzynarodowa "nie odwracała wzroku w drugą stronę".

Prześladowania chrześcijan na Bliskim Wschodzie i w Afryce były jednym z najważniejszych tematów papieskich homilii podczas uroczystości Wielkiego Tygodnia i Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

W rozważaniach przed poniedziałkową maryjną modlitwą papież powiedział, że wiara w zmartwychwstanie Jezusa i nadzieja, jaką przyniósł, to najpiękniejszy dar, jaki chrześcijanin może i powinien ofiarować braciom.

- Radosna nowina o zmartwychwstaniu powinna błyszczeć na naszym obliczu, w naszych uczuciach i zachowaniu oraz w sposobie, w jaki traktujemy innych - dodał Franciszek.

d45sb3k

Zobacz również wideo: Papież Franciszek: Nie ma tolerancji dla pedofilii

d45sb3k

Podziel się opinią

Share

d45sb3k

d45sb3k
Więcej tematów