Trwa ładowanie...
d3o7dyn
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Papież Franciszek: jeśli Kościół stanie się aparatem partyjnym, będzie martwy

Papież Franciszek wyraził opinię, że jeśli Kościół będzie funkcjonował jak "aparat partyjny", będzie "martwy". Podczas spotkania z delegacją Papieskich Dzieł Misyjnych w piątek przestrzegł, że pieniądze mogą przynieść zgubę Kościołowi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek
Papież Franciszek (PAP/EPA, Fot: Angelo Carconi)
d3o7dyn

- Kościół, który sprowadza się do wydajności aparatu partyjnego, jest już martwy, nawet jeśli struktury i programy dla duchownych i świeckich przetrwałyby jeszcze przez wieki - powiedział papież.

- Kiedy funkcjonalizm znajduje się w centrum uwagi albo zajmuje dużo miejsca, tak jakby był najważniejszy, doprowadzi was do ruiny - oświadczył.

Zwracając się do przedstawicieli organizacji, zajmujących się ewangelizacją na świecie, Franciszek apelował: "Proszę, uważajcie, aby nie ulec pokusie stania się pozarządową organizacją, urzędem dystrybucji zwykłej i nadzwyczajnej pomocy".

d3o7dyn

- Pieniądze są pomocne, ale mogą też stać się zgubą dla misji - dodał.

Franciszek, podkreślając znaczenie ewangelizacji na świecie, wezwał: "Mając tyle planów i programów, proszę nie usuwajcie Jezusa Chrystusa z dzieł misyjnych, bo to jest jego dzieło".

Zobacz również: Papież przechwycił pizzę jadąc papamobile!

d3o7dyn

Podziel się opinią

Share

d3o7dyn

d3o7dyn
Więcej tematów