Trwa ładowanie...
d44h0yg

Papież błogosławi licheńskiemu sanktuarium

List z apostolskim błogosławieństwem papieża Benedykta XVI dla parafian, pielgrzymów i licheńskiej wspólnoty księży marianów otrzymało sanktuarium maryjne w Licheniu koło Konina (Wielkopolskie) - poinformowała dyrektor sanktuaryjnego Centrum Promocji i Informacji Irena Wawrzyniak.
Share
d44h0yg

Papieskie błogosławieństwo i serdeczne podziękowanie za życzenia z okazji wyboru Benedykta XVI na głowę Kościoła katolickiego przekazał marianom, gospodarzom licheńskiego sanktuarium, arcybiskup Leonardo Sandri.

20 kwietnia kustosz licheńskiego sanktuarium ks. Wiktor Gumienny MIC oraz proboszcz tamtejszej parafii ks. Stanisław Kosiorowski MIC wysłali list do Benedykta XVI, w którym napisali o ogromnej radości, z jaką w Licheniu przyjęto fakt, że został papieżem. Poinformowali też krótko o historii i współczesności sanktuarium, które w 1999 roku odwiedził Jan Paweł II.

"Zapewniamy, że każdego dnia w południe w czasie modlitwy Anioł Pański będziemy się modlić za Waszą Świątobliwość. Żywimy nadzieję, że będzie nam dane odmówić kiedyś tę modlitwę wspólnie na licheńskim wzgórzu" - napisali do Benedykta XVI gospodarze licheńskiego sanktuarium.

d44h0yg

Do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu ludzie pielgrzymują od 1852 r. Co roku do słynącego z łask i uzdrowień obrazu Matki Bożej Licheńskiej przybywa ok. 2 mln osób.

Wyłącznie z datków pielgrzymów wybudowana została na terenie licheńskiego sanktuarium największa w kraju świątynia, której budowę pobłogosławił w 1999 roku, podczas pielgrzymki do Polski, Jan Paweł II. W lutym 2005 roku świątynia otrzymała tytuł bazyliki mniejszej. Jego uroczyste nadanie zaplanowano na 2 lipca, kiedy to po raz pierwszy w historii sanktuarium będzie obchodzone święto Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej.

d44h0yg

Podziel się opinią

Share
d44h0yg
d44h0yg
Więcej tematów