Trwa ładowanie...
d1eiut4

Papież apeluje o zgodę w Libii

Benedykt XVI zaapelował w niedzielę w Watykanie o zgodę w Libii i wspieranie dyplomatycznych metod rozwiązania konfliktu w tym kraju. Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański papież mówił o swym zaniepokojeniu rozwojem sytuacji w Libii.
Share
d1eiut4

- W obliczu coraz bardziej dramatycznych doniesień, jakie napływają z Libii, rośnie moja obawa o nietykalność i bezpieczeństwo ludności cywilnej oraz mój niepokój o rozwój sytuacji, obecnie naznaczonej użyciem broni - powiedział papież.

- W momentach największych napięć bardziej nagląca staje się potrzeba uciekania się do wszystkich środków, jakimi dysponuje dyplomacja, a także wspierania najsłabszej nawet oznaki otwarcia i woli pojednania między wszystkimi zaangażowanymi stronami, w poszukiwaniu pokojowych i trwałych rozwiązań - dodał.

- W tej perspektywie - mówił Benedykt XVI - zanosząc do Pana modlitwę o powrót zgody w Libii i w całym regionie północnej Afryki, kieruję gorący apel do organizacji międzynarodowych oraz tych, na których spoczywa odpowiedzialność polityczna i wojskowa, aby natychmiast podjęli dialog, który przerwałby użycie broni.

Podkreślił też: "Myśl moją kieruję także do władz i obywateli Bliskiego Wschodu, gdzie w ubiegłych dniach doszło do rozmaitych aktów przemocy, ażeby i tam postawiono na drogę dialogu i pojednania w poszukiwaniu sprawiedliwej i braterskiej koegzystencji".

d1eiut4

Podziel się opinią

Share
d1eiut4
d1eiut4
Więcej tematów