Trwa ładowanie...

Papież apeluje o odnowę ducha i przemianę serc

O wielkopostną odnowę ducha i przemianę serc
zaapelował Benedykt XVI podczas spotkania z wiernymi na Anioł
Pański w niedzielne południe.

Papież apeluje o odnowę ducha i przemianę sercŹródło: Seat
d1nzpkj
d1nzpkj

Mówiąc o znaczeniu modlitwy, Benedykt XVI podkreślił, że dla chrześcijanina nie jest ona ucieczką od rzeczywistości i od związanej z nią odpowiedzialności, lecz podjęciem jej aż do końca.

Modlitwa nie jest dodatkiem, ale sprawą życia lub śmierci. Bowiem tylko ten, kto się modli, może wejść w życie wieczne, którym jest sam Bóg - mówił papież. Modlił się następnie o to, by chrześcijanie nauczyli się modlić się tak, jak Jezus.

Zwracając się do Polaków powiedział: Dzisiaj w Liturgii Słowa Bóg daje nam szczególne polecenie: "To jest mój Syn wybrany, Jego słuchajcie". By usłyszeć Jezusa, należy Go słuchać z całego serca, z całej duszy i ze wszystkich sił. Niech wielkopostna pokuta, rekolekcje parafialne, rachunek sumienia pomogą nam na nowo odnaleźć i spotkać Jezusa. Taka jest droga odnowy ducha i przemiany serc.

Benedykt XVI zapowiedział, że w sobotę 10 marca będzie przewodniczyć w Watykanie maryjnemu czuwaniu dla rzymskiej młodzieży akademickiej. W spotkaniu tym udział wezmą dzięki połączeniom telewizyjnym studenci z Europy i Azji. Podczas czuwania Watykan połączy się między innymi z Krakowem.

Sylwia Wysocka

d1nzpkj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nzpkj
Więcej tematów