Trwa ładowanie...
dxprwyx

PAP dementuje informację TVN24: nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego nie została zlikwidowana

• - Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego nie została zlikwidowana. Zarząd PAP nie zajmował się w ogóle tą kwestią. Doniesienia niektórych mediów na ten temat nie opierają się na faktach, lecz są po prostu zwykłymi plotkami. Będziemy żądać od nich sprostowań - informuje Press.pl Artur Dmochowski, który jest prezesem PAP od maja 2016 roku
• Polska Agencja Prasowa nie przyzna w tym roku nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, najbardziej znanego na świecie polskiego dziennikarza - informował TVN24
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Kapuściński - zdjęcie archiwalne z 2002 r.
Ryszard Kapuściński - zdjęcie archiwalne z 2002 r. (AKPA, Fot: Adam Prończyk)
dxprwyx

Nagroda PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego to wyróżnienie przyznawane autorom najbardziej rzetelnych, obiektywnych i dociekliwych reportaży. Takich, które odpowiadały wartościom wyznawanym przez patrona nagrody. W tym roku nie zostanie ona wręczona.

Wdowa po dziennikarzu nie wie, czy decyzja dotyczy jedynie tylko tego roku, czy świadczy o likwidacji definitywnie nagrody. - Nowy szef agencji nie wyjaśnił powodów decyzji - mówiła w programie "Polska i świat" wdowa po dziennikarzu.

- Dowiedziałam się w jakiejś takiej luźnej rozmowie z dwóch źródeł niezależnych od siebie i oboje powiedzieli to samo, że nowy prezes wypowiedział się, że w tym roku nagrody nie będzie, ale nie tłumacząc, czy będzie na przyszłość, ani też dlaczego nie będzie - mówi Alicja Kapuścińska, wdowa po dziennikarzu.

dxprwyx

- Co prawda podobno użył takiego krzywdzącego określenia "Kapuściński komuch, nie będziemy robić jego nagrody" - dodaje.

Prezes Polskiej Agencji Prasowej zaprzecza doniesieniom mediów, że nie będzie już nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

PAP ustanowiła nagrodę cztery lata po śmierci Ryszarda Kapuścińskiego. Wyróżnienie przyznawane przez kapitułę, w której zasiadała m.in. wdowa po reportażyście było największym honorem dla jego następców. - To był taki jego drugi dom ta Polska Agencja Prasowa - wyjaśnia Alicja Kapuścińska.

dxprwyx

Podziel się opinią

Share
dxprwyx
dxprwyx
Więcej tematów